Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

IEM Katowice 2020 duyuruldu

2019 yılının Major turnuvalarından biri arasında bulunan Katowice, 2020 yılında da CS:GO’ya ev sahipliği yapacak. ESL, bugün yaptığı duyuru ile IEM Katowice 2020 organizasyonunu duyurdu. Organizasyonun ödül havuzu $500,000 olacak.

28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvada büyük bir değişiklik var. 2019’un aksine IEM Katowice 2020, Major turnuvaları arasında yer almayacak. Turnuva, Polonya’nın Katowice şehrindeki Spodek Arena’da düzenlenecek.

Organizasyonun formatında ise pek bir değişiklik yok. Bu yıl olduğu gibi, 16 takımın yer alacağı IEM Katowice’de 10 takım davet ile yer alacak iken diğer 6 takım bölge elemelerinden gelecek. Organizasyon hakkındaki en yeni detay ise IEM Katowice 2020’nin artık ESL Pro Tour adı altında bulunacağı.

Geçtiğimiz haftalarda ESL ve DreamHack’in ortak olarak duyurduğu ESL Pro Tour’un major seviyesindeki ilk turnuvası IEM Katowice 2020 olacak. Major seviyesindeki 2. turnuva ise ESL One Cologne olarak açıklandı. ESL’in Pro Gaming bölümü başkanı Michal Blicharz da duyuru ile ilgili bir açıklamada bulundu:

“Katowice’de sadece hatırlamakla kalmıyor, aynı zamanda espor tarihi yazıyoruz. Bu Intel Extreme Masters(IEM) çok özel olacak. Düzenlendiği ilk yıl olan 2013’de, esporun büyük turnuvalar dönemini başlattı. Şimdi ESL Pro Tour’un ilk Masters Championship’i ile birlikte yeni bir dönem başlatıyoruz.”

IEM Katowice 2020’de şampiyonluğa ulaşan takım, $250,000 ödülün yanı sıra Inten Grand Slam Sezon 3 için 1 puan da kazanmış olacak. Turnuva hakkındaki diğer detaylar tarih yaklaştıkça belli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir