Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice yarı finalistleri fnatic ve Na’Vi oldu

IEM Katowice turnuvasının nefes kesen çeyrek final maçları tamamlandı. Günün kazananları fnatic ve Na’Vi olurken, Liquid ve 100 Thieves turnuvaya veda etti.

100 Thieves vs Fnatic

Gün nefes kesen fnatic vs 100 Thieves maçı ile başladı. Kazananın yarı finalde Fransız temsilcisi G2 ile eşleşeceği maçın galibi 2-0’lık galibiyetle fnatic oldu. Maçları analiz etmeden önce, iki haritanın da 19-16 sonuçlandığını belirtmekte fayda var.

Karşılaşma Inferno haritası ile başladı. 100 Thieves ekibinin seçtiği haritanın tabanca roundunu da Avustralya tarafı kazandı. Ardından fnatic atağa kalktı ve arka arkaya üç round kazanarak rakibinin dengesini oldukça bozdu. İlk yarı tekrar toparlanamayan 100 Thieves ekibi, devreyi 10-5 geride kapattı.

İkinci devrenin tabanca roundunu da fnatic kazanınca kolay bir harita olacak gibi görünüyordu. Ancak Avustralyalılar pes etmedi.  Skor 14-6’ya kadar gelmişken vitesi arıtan 100 Thieves maçı uzatmalara kadar taşıdı. Ancak KRIMZ’in insanüstü performansını aşamadılar ve ilk haritanın kazananı fnatic oldu.

İkinci harita fnatic tarafından Mirage seçildi. Tabanca roundunu kazanan fnatic, performansını devreye yayamadı ve ilk yarıyı 9-6 geride tamamladı. İkinci yarı ile birlikte bu kez fnatic gaza bastı ve 12-15 geriye düşmesine rağmen maçı uzatmalara götürdü. Yine KRIMZ’in devleştiği maçı fnatic aynı skorla kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Na’Vi vs Liquid

Günün ikinci yarı finalistini belirleyecek maç Na’Vi vs Liquid oldu. Uzun zamandır Kuzey Amerika takımlarına karşı kaybeden Na’Vi maça galibiyet parolasıyla çıkmıştı. İki haritayı da kazanarak hem isimlerini üst tura yazdırdılar hem de üstlerindeki kötü şansı kırmış oldular.

Maç Dust 2 haritası ile başladı. Tabanca roundunu kazanmasına rağmen 3-1 geriye düşen Na’Vi, maçın ellerinden kaçmasına izin vermedi ve ilk yarıyı 5 puan farkla önde kapattı. İkinci yarıda EliGe ve ekibi kazanmak için elinden geleni yaptı, skoru 10-9’a kadar taşıdı. Ancak electronic ve s1mple, haritayı takımına getirmek için elinden gelenin en iyisi yaptı ve ilk harita Na’Vi hanesine 16-11 skoruyla yazıldı.

Yarı final ile Na’Vi arasında sadece Mirage haritası kalınca işler Na’Vi için daha kolay oldu. Yine EliGe kazanmak için elinden gelen en iyi performansı ortaya koysa da s1mple ona dur diyen isim oldu. 1.24 ortalamasıyla oynayan yıldız oyuncu, AWP ile ne kadar etkili olduğunu bir kere daha gösterdi ve takımına maçı getiren bir performans ortaya koydu. Maçın skoru 16-13.

IEM Katowice tarı finalinde G2 ve fnatic eşleşirken, Na’Vi Astralis karşısına çıkacak. Yıldızların çarpışmasına tanık olacağımız bu maçlarda bizleri heyecan dolu bir gün bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir