Counter-Strike: Global Offensive

Kadın CS:GO sahnesi Dreamhack Showdown ile geri dönüyor

Kadın CS:GO sahnesi Dreamhack Showdown ile geri dönüyor

Kadın CS:GO sahnesinin önemli turnuvası Dreamhack Showdown, 100.000 dolarlık ödül havuzuyla ilan edildi!

Küresel espor sahnesindeki iddialı kadın oyuncuları bir araya getirmek ve kadın CS:GO sahnesinin görünürlüğünü artırmayı amaçlayan bu turnuva, Dreamhack tarafından özel bir platform olarak sunuluyor. Turnuva dört ayrı etkinlikten oluşacak ve toplamda 100.000 dolarlık ödül dağıtacak.

İlk Dreamhack Showdown etkinliği geçtiğimiz Temmuz’da İspanya’nın Valencia kentinde yapılmıştı. Bu turnuvayı ülkemizi temsil eden Beşiktaş Esports’un kazandığını burada yeniden hatırlatalım. İsveçli turnuva organizatörü, bu yıl 100.000 dolarlık dört turnuva daha düzenleneceğini ilan etti.

Turnuva serisi Avrupa’da iki etkinlik ve Kuzey Amerika’da iki etkinlik olarak toplamda dört ayrı etkinliği içerecek. Her turnuva 25.000 dolarlık ödüle sahip olacak. Planlanan ilk etkinlikler ise 17-19 Temmuz’da Avrupa’da ve 24-26 Temmuz’da Kuzey Amerika’da online şekilde gerçekleşecek. Dreamhack Showdown Fall ise, henüz onaylanmamış bir tarihte yılın devamında oynanacak.

Dreamhack Showdown’a ikisi davetle dördü de elemeleri geçerek altı takım katılacak. İkili eleme şeklinde oynanacak olan turnuvada, davetli takımlar üst turda başlayacak. Kalan dört takım ise üst tura çıkmak için birbiriyle mücadele edecek.

Dreamhack CEO’su Marcus Lindmark konuyla alakalı olarak şunları söyledi:  “2019 yılında Valencia’da düzenlenen kadın CS:GO turnuvasının başarısının ardından 2020 yılında Dreamhack Showdown’ı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Dreamhack, etkinliklerinde cinsiyet eşitliğini artırmakta kararlıdır. Bu nedenle bu turnuva bizim için ayrıca önem taşıyor. Dünyanın en iyi oyuncularının yer alacağı bu turnuvayı sakın kaçırmayın”

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş Esports’un kazandığı turnuvanın finalini bir kez daha izlemek isteyenler için: Beşiktaş Esports vs CLG

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.