Kulüpler arası çıkar çatışması ESL yönetiminin gündeminde  Counter-Strike: Global Offensive

Kulüpler arası çıkar çatışması ESL yönetiminin gündeminde 

ESL, dün gece yaptığı bir açıklama ile, ESL One: Road to Rio katılımcı ekipleri arasındaki çıkar çatışması söylentilerini gündemine aldığını belirtti. 

Organizasyonun resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, katılımcı ekipler tarafından açıklama talep edildiği ve elde edilecek ek bilgilerin ışığında “daha fazla işlem” yapılabileceği konusunda taraflara güvence verildiği belirildi.  

HLTV.org ve  Globo Esports’un ESL’in takımlar arasındaki çıkar çatışması konusunda hemen harekete geçmeyeceğini duyurmasından 24 saat sonra geldi. Bu konu hakkında, Road to Rio’da yarışan ekiplerden bazılarının, katılımcı takımlardan birden fazlasına sahip olması şüpheleri söz konusuydu.  

Valve, ESL One: Road to Rio katılımcısı olan 19 takımın beyanlarını HLTV.org ile paylaştı. Belgelere göre, dün karşı karşıya gelen MIBR ve Yeah ekipleri arasında yakın bağlar olduğunu doğrular nitelikte. Peki bu nasıl oluyor?  

MIBR koçu Ricardo “dead” Sinigaglia ve takımın oyuncusu Epitacio “TACO” de MeloYeah takımının sahipleri arasında bulunuyor. Ancak ikili, Yeah hakkında karar verici olmadıklarını bildirdi. Aynı zamanda MIBR’ın sahibi olan Immortals Gaming Club, bir yılda iki Yeah oyuncusunu belirlenen ücret karşılığında satın alma hakkını da elinde bulunduruyor. MIBR’ın eski koçu ve şu anda Evil Geniuses takımın koçu olan Wilton “zews” Prado da Yeah takımının %25 hissesine sahip durumda. 

Çıkar çatışması konusu bununla da sınırlı değil.  Road to Rio katılımcılarından Avrupa bölümünde yarışan Dignitas oyuncusu Christopher “GeT_RiGhT” Alesund, eski takımın NiP’de azınlık hissesine sahip.  

Konu hakkında ESL henüz harekete geçmedi. Valve ise belgeleri kamuoyuyla paylaşarak durumun şeffaflığının tartışılmasını istediğini belirtti. Konu hakkında ESL’in Tweeti için ESL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir