Liquid, ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu oldu Counter-Strike: Global Offensive

Liquid, ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu oldu

ESL Pro League Season 11 Kuzey Amerika büyük finalinde, Liquid Evil Geniuses’i 3-0’lık rahat bir skorla geçerek şampiyon olan taraf oldu. Maça 1-0’lık avantajla başlayan Liquid, Dust2’yi 16-11 geçerken Vertigo’da da 16-9’la kazandı.

Nick “nitr0” Cannella önderliğindeki Liquidi, bir kez daha Evil Geniuses’a karşı üstünlük gösteren taraf oldu. Bu Liquid’in Evil Genuises’a karşı arka arkaya üçüncü galibiyet serisi oldu ve toplamda dokuz maçlık bir seriye ulaştılar.

Büyük fianlde Jonathan “EliGE” Jablonowski ve Keith “NAF” Markovic skor tablosunun öne çıkan isimleri oldu. Vertigo’da 27 kill ile NAF liderlik ederken, Dust2’de 28 kill ile EliGe takımın skor yükünü taşıdı.

Karşılaşma Dust2 ile başladı. Karşılıklı kazanılan roundlarla maç uzun süre dengede gitti. Savunmada olağanüstü işler çıkartan NAF, takımın ilk yarıyı 10-5’lik skor avantajıyla kapatmasında büyük pay sahibi oldu. Tabanca roundunu da kazandıktan sonra skor 13-5’e kadar geldi. Evil Geniuses 13-10’ kadar farkı eritmeyi başarsa da NAF ve Twistzz maçı ellerinde tutmayı başardı ve 16-11’lik zaferle ayrılan taraf Liquid oldu.

Vertigo haritasında tabanca turu kıran kırana geçti. Ethan “Ethan” Arnold ve Tarik “tarik” Çelik, 4 kişiye karşı roundu alarak takımını maça önde başlattı. 3-0’lık serinin ardından karşılıklı hamleler geldi ve kıran kırana geçen ilk yarı 8-7 Liquid üstünlüğü ile tamamlandı. Ancak ikinci yarı işler Liquid için nispeten daha kolay oldu. Sadece 2 round kaybederek zafere ulaşan Liquid maçı 16-9 ile kazandı.

Böylelikle 1-0 önde başladığı seriyi toplamda 3-0 kazanan Liquid ESL Pro League Season 11 Kuzey Amerika şampiyonu oldu. Aldığı 90.000 dolarlık ödülün yanında, turnuva MVP’si de EliGe seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir