Counter-Strike: Global Offensive

MAD Lions muhteşem geri dönüşle şampiyon oldu

MAD Lions muhteşem geri dönüşle şampiyon oldu

MAD Lions, dün gece oynanan Flashpoint 1 Finalinde MIBR karşısında muhteşem bir geri dönüşle şampiyonluğu kazanan taraf oldu.

MIBR neredeyse favori olarak çıktığı karşılaşmada ilk haritayı kazanmasına rağmen seriyi güvenceye alacak başarıyı gösteremedi. Danimarkalı MAD Lions, son haritanın ilk yarısında 12-3 geriye düştüğü maçta muhteşem bir geri dönüşe imza atarak şampiyonluğu ve 500.000 dolarlık ödülü kazanan taraf oldu.

Seride tüm haritalarda dengeli bir karşılaşma izledik. Başlangıç haritası olan Mirage’ı 16-13 skoruyla MIBR kazanırken, ikinci harita olan Inferno’da ise 16-13 MAD Lions galibiyeti izledik. Çevrimiçi oynanmasına karşın heyecanın sonuna kadar doruklarda seyrettiği bir final oldu diyebiliriz.

Train’de MIBR zafere çok yaklaşmıştı. MAD Lions’u ekonomik olarak zora sokacak herhangi bir hamle, MIBR için şampiyonluğun gelmesi demekti. MIBR B’ye yaptığı default plant sonrasında tüm oyuncularıyla ileriye çıktı ve MAD Lions ekibi bombayı mucize bir şekilde defuse ederek oyuna tutunmaya devam etti. Diğer fırsatta da FalleN, 22.roundda saldırıyı durdurmak için büyük fırsata sahipti ancak Rasmus “sjuush” Beck’i ancak bombayı çözdükten sonra öldürebildi. Böylece maçı kendi elleriyle MAD tarafına teslim ettiler.

Bu turnuva MIBR için yeniden eski günlere dönüş için bir fırsat olabilirdi. Turnuvada çok güçlü takımların olmaması da şampiyonluk için oldukça avantaj sağlıyordu. FalleN maç sonrasında Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ Final haritasındaki hatalarım zafere mal oldu.” diyerek sorumluluğu üstlendi.

MAD Lions tarafı ise, Train’in ilk yarısında geriye düştükten sonra pes etmeyecek kadar yürekli oynayarak şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterdi. Takımın IGL’i Asger “AcilioN” Larsen finalde öne çıkan isim oldu ve son haritada aldığı 30 kill ile takımı sırtladı.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.