Mekanın sahibi fnatic zirveyi teslim aldı Counter-Strike: Global Offensive

Mekanın sahibi fnatic zirveyi teslim aldı

HLTV Top 30 takım listesinde büyük değişiklik var. fnatic, uzun zaman sonra yeniden birinci sırada yer aldı.

İsveç’in dev CS:GO ekibi fnatic, Na’Vi’yi geride bırakarak listenin en üst noktasına ulaştı.  fnatic 2019’u oldukça güzel bir şekilde tamamladıktan sonra, 2020 yılına da güzel bir başlangıç yapmıştı. IEM Katowice ve sonrasındaki turnuvalarda gösterdiği başarılarının ödülünü de nihayet aldı. Ekip bundan önceki sıralamada 3. sırada yer alıyordu.

Na’Vi, IEM Katowice’de Astralis’i devirdikten sonra neredeyse iki aydır kesintisiz olarak zirvede yer alıyordu. Kirill “Boombl4” Mikhailov ve ekibi geçtiğimiz haftalarda ESL Pro League Season 11’i 4. sırada tamamlamıştı. Bu turnuvanın kazananı ise finalde temsilcimiz woxic’in ekibi mousesports’u deviren fnatic olmuştu.

fnatic, efsane kadrosuyla yarıştığı Ekim 2015’te listeye zirvede başlamıştı. Şu anki Astralis ekibinin çekirdeğini oluşturan TSM tarafından zirveden indirilmeden önce uzun süre boyunca 1 numarad yer aldı. Ancak yılın sonuna gelmeden zirveyi geri almayı başardı. Ekibin bundan sonra 1. sırayı görmesi ise ancak Nisan 2018’de oldu.

Diğer yandan Astralis, Starladder Major 2019’u kazandığından beri gördüğü en kötü sıralamayla haftayı 3. olarak tamamladı. Danimarkalı ekip geçtiğimiz ayların çoğunda Na’Vi ile zirve rekabeti için mücadele ediyordu.

Sıralamada bundan sonra neler olabileceğini hep birlikte göreceğiz. ESL One Rio Europe ve ESL One Rio North America zirve yarışında oldukça önemli turnuvalar olarak şu anda devam ediyor. ESL Pro League Season 11’de olduğu gibi çevrimiçi olarak devam eden bu turnuvalar, takımların zirve yarışından kopmaması için artık daha fazla önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir