MIBR koçu zews takımdan ayrıldığını açıkladı Counter-Strike: Global Offensive

MIBR koçu zews takımdan ayrıldığını açıkladı

MIBR takımının koçu Wilton zews Prado’nun takımdan ayrıldığı organizasyon tarafından ilan edildi.

Bu karar CS:GO topluluğu için oldukça şaşırtıcı oldu. Çünkü zews Aralık 2018’de Team Liquid’den ayrılarak MIBR’a katıldığından beri takımın önemli bir parçası olmmuştu. Ekiple önceki SK Gaming ve Luminosity döneminde de çalışmış olan zews için bu ikinci dönem ne yazık ki ilk dönem kadar verimli geçmedi.

Haber MIBR’ın sosyal medya hesaplarında duyuruldu. Diğer yandan zews ise kendi sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla da destekçileriyle konunun detaylarını paylaştı. “ Ne yazık ki MIBR takımı oluşturulurken hedeflediğimiz seviyeye asla ulaşamadık.” Diyen koç, takımda iç sorunların da olduğunu ima etti.

“ MIBR’da sorunların çözüleceğine inanmak istiyorum ancak durumun böyle olmadığını düşününüyorum. Buradaki sorunlar oldukça karmaşık ve dışarıdan göründüğünden çok daha kötü. Sorunların çözümü için köklü değişimler gerekiyor.”

MIBR’ın zews sonrasında yeni bir koç deneyeceği oldukça muhtemel görünüyor. 2016 yılında zews’in ayrılığı sonrasında Janko “YNk” Paunovic’i koç olarak deneyen ekip uzun zamandır büyük bir turnuvada zafere ulaşamadı.  FalleN, fer ve TACO çekirdeğini oluşturduğu MIBR, Aralık 2017’de ESL Pro League Season 6’dan beri başarıya aç görünüyor.

MIBR takımının duyurusu için MIBR

Diğer yandan coronavirüs pandemisi nedeniyle zews ABD’de yaşamaya devam edeceğini duyurdu. Hala tekliflere açık olduğunu ve rekabetçi CS:GO sahnesinden uzaklaşmak istemediğini söyleyen koç için gelecek şu anda belirsiz. Brezilyalılarla olan macerasının haricinde 2016-2018 yılları arasında Team Liquid’i de çalıştırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir