mousesports yola kayıpsız devam ediyor Counter-Strike: Global Offensive

mousesports yola kayıpsız devam ediyor

mousesports galibiyet serisine hız kesmeden devam ediyor! Temsilcimiz Özgür “woxic” Eker’in ekibi mousesports, OG ve FaZe Clan galibiyetlerinden sonra bu kez, dünyanın bir numarası Na’Vi’yi de geçerek 3’te 3 yaptı.

Na’Vi karşısında alınan 2-0’lık net galibiyet sonrası mousesports grupta liderliğe oturdu. Şampiyonluğa giden yolda sıradaki rakip ise fnatic olacak. CIS devinin devirdikten sonra artık tamamen rakipleri için bir korku faktörü olmaya başladılar.

Oyun mousesports’un seçimi olan Nuke ile başladı. Tabanca roundunu kazanan Na’Vİ, mousesports’a bir forcebuy kaybedince oyunun kontrolü de el değiştirmiş oldu. Tecrübeli IGL Finn “karrigan” Andersen ve ekibi, ilk yarı boyunca üstünlüğü elden bırakmadı ve yarıyı 10-5 önde kapattı.  CT tarafında geçildiğinde ise bu kez tabanca roundunu mousesports kazandı. Na’Vi farkı üç puana kadar indirse de maçın kontrolünü ele alamadı ve ilk harita 16-11 skoruyla mousesports hanesine yazıldı.

Oyunun ikinci haritası, artık Na’Vi’nin arka bahçesi olarak görülen Dust2 olarak seçildi. Bu haritada rakiplerini adeta süpüren Na’Vi karşısında herkes mousesports’un işlerinin çok zor olacağını düşünüyordu. İlk üç roundu kazanan Na’Vi, kontrolü elinde tutamadı ve bu haritanın ilk yarısı da 10-5 mouse üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda da tabanca roundunu Na’Vi kazandı fakat mouse dersine iyi çalıştığını bir kez daha gösterdi ve maçı 16-9 kazanmayı başardı.

Bu skorlar sonrasında mousesports grubunda 9 puanla ve kayıpsız olarak liderliğe oturdu. Arkasından 6’şar puanla fnatic ve Na’Vi geliyor. OG’nin 3 puanda kaldığı grupta, dünyanın en güçlü ekiplerinden Astralis ve FaZe henüz galibiyetle tanışamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir