mousespots ESL Pro League'de durdurulamıyor Counter-Strike: Global Offensive

mousespots ESL Pro League’de durdurulamıyor

Mousesports ESL Pro League Season 11 Avrupa Elemelerinin C grubunu lider tamamladı. Temsilcimiz woxic ve ekibi, güçlü G2 karşısında aldığı 2-0’lık zaferle liderliği sonuna kadar hak ettiğini gösterdi.

G2’nun seçimi olan Nuke haritası ile başlayan karşılaşmanın ilk roundunu G2 kazansa da Finn’in “karrigan” Andersen ve ekibi gelen bir force buy sonrasında arka arkaya altı round kazanarak rakibine zorlu bir başlangıç yaptırdı. Ardından G2 toparlanmaya çalıştı ancak mousesports ekibi buna izin vermedi ve ilk yarıyı 9-6 üstünlük ile kapattı. İkinci yarıda ise tabanca roundunu kazanan Mouse, maçı tamamen kendi lehine çevirdi. Yalnızca üç round kaybeden ekip ilk haritayı 16-9 kazandı. Ropz’un 32 kill ile takımına önderlik ettiği karşılaşmada, temsilcimiz woxic de aldığı 6 AWP killi ile kennyS’i geride bıraktı ve oyundaki en iyi AWPer oldu.w

İkinci harita mousesports’un seçimi Train oldu. Terörist tarafında başlayan Mouse, yaptığı hızlı hücumlarla maçta 10-2 skoruna ulaşarak sert bir giriş yaptı. İlk yarıyı 11-4 ile kazanan ekip ikinci yarıda tabanca roundunu kaybetinde G2’nun biraz umutlanması için sebep vermiş oldu. Nemanja “huNter-” Kovač 29 kill’e ulaşarak takımını maçta tutmaya çalıştı ancak çabası yeterli olmadı ve mousesports bu haritayı da 16-11 kazanarak durumu 2-0’a getirdi. Takımı adına 23 kill ile öne çıkan woxic, aldığı 15 AWP killi ve kazandığı 6 entry frag ile bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Bu sonuçların ardından 12 puanla liderliğe oturan mousesports’u 9’ar puanla FaZe, OG ve G2 izliyor. Virtus.Pro 6 puan toplarken TYLOO grupta puan alamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir