Counter-Strike: Global Offensive

Na’Vi başarılı formunun ödülünü aldı

HLTV tarafından yayımlanan ve hepimizin ilgiyle takip ettiği Top 30 takım listesinde bu hafta, Na’Vi Astralis’i geride bırakarak birinci sıraya oturdu.

Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinin dev ekibi Na’Vi geçtiğimiz günlerde IEM Katowice 2020’yi kazanarak yıla muhteşem bir başlangıç yapmıştı. Finale giden yolda Astralis, Team Liquid ve G2 gibi devleri geride bırakan ekip, bu yıl için ne kadar iddialı olduğunu göstermenin yanında aynı zamanda listenin zirvesine gidecek puanların da sahibi oldu.

Daha fazlasını oku: Natus Vincere, IEM Katowice 2020 şampiyonu oldu

Böylelikle, 28 Ekim ve 11 Kasım tarihleri arasında Evil Geniuses tarafından yıkılan Astralis saltanatı, bu kez de Na’Vi tarafından yıkılmış oldu. Astralis, dört aydır zirvenin sahibi durumundaydı. Şimdiyse zirvenin yeni sahibi olan s1mple ve arkadaşları, orada kalıcı olmak için mücadele edecek.

Bu zirve aynı zamanda Na’Vi için ikinci kez en iyi takım olunduğuna da işaret ediyor. Tarihler Nisan 2016’yı gösterdiğinde, MLG Columbus Major ve DreamHack Masters Malmö’de art arda gelen ikinciliklerin ardından yeterli puana ulaşan ekip zirvenin sahibi olmuştu. Dönemin sansasyonel ekibi Luminosity tarafından zirveden indirilmeden önce üç hafta zirvede kalmışlardı.

Na’Vi, zirvenin sahibi olduğu önceki dönemde kadrosunda şimdi ekipten sadece Egor “flamie” Vasilyev bulunuyordu. Aradan geçen uzunca dönemde bir çok oyuncu değişikliğine gidildiğini ve istenen başarının bir türlü gelmediğini göz önünde bulundurursak; bu kadronun ulaştığı başarıyı daha iyi anlayabiliriz. Takımın en son transferi Perfecto, şimdiden çoğu takipçinin favorisi haline geldi. Takımın süperstarı s1mple ise geçen yıl burun farkıyla kaybettiği yılın en iyisi tacını bu yıl almak için tüm gücüyle oynuyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir