Na'Vi bir kez daha Astralis'i geçmeyi başardı Counter-Strike: Global Offensive

Na’Vi bir kez daha Astralis’i geçmeyi başardı

ESL Pro League Season 11 nefes kesen maçlara sahne olmaya devam ediyor. Dün gece oynanan Na’Vi Astralis maçı, bir nevi IEM Katowice’nin rövanşı oldu. Ancak Na’Vi yine kazanmayı başardı ve dünyanın bir numarası olduğunu bir kere daha gösterdi.

9 Mart’ta Na’Vi tarafından zirveden indirilen Astralis, kendi seçimi olan Inferno haritasına güzel bir başlangıç yaptı. Andreas “Xyp9x” Højsleth ve ekibi, 6-1’lik bir seri yakalayarak öne geçmeyi başardı. Na’Vi IGL’i Kirill “Boombl4” Mikhailov rakibini durdurmak için çok uğraştı ancak Na’Vi maçın ilk yarısında aldığı 5 roundla yetinmek zorunda kaldı ve ilk harita 16-5 Astralis üstünlüğü ile sonuçlandı.

Danimarkalılar ikinci haritaya da büyük bir gazla başladı ve 4-0 öne geçmeyi başardı. Ancak unutulmaması gereken bir şey vardı. Dust2 artık Na’Vi’nin arka bahçesi sayılan bir haritaydı ve bu kez Astralis ilk yarıyı sadece 5 round kazanarak kapatan taraf oldu. İkinci yarıda 14-5’e kadar skoru taşıyan CIS ekibi, ivmeyi biraz düşürünce skor bir anda 14-9’a kadar geldi. Ama sahneye çıkan s1mple, haritanın elden gitmesine izin vermedi ve aldığı 21 kill ile haritayı takımına getirdi. Böylelikle skor 1-1 oldu ve takımlar Train haritasına maçı kazanmak için çıktılar.

Train kesinlikle Denis “electronic” Sharipov için bir patlama haritası oldu. 10 roundda topladığı 17 kill ile takımına büyük avantaj sağladı. 10-5 Na’Vi lehine sonuçlanan ilk yarıdan sonra, tabanca roundunu Astralis kazansa da Na’Vİ cevap vermekte gecikmedi ve maçı 16-8 kazandı.

Böylelikle ESL Pro League Season 11 A grubuna Na’Vi galibiyetle başlamış oldu. Gruplarında en yüksek puanları toplayan takımların yer aldığı bu grupta, kıyasıya mücadeleleri izlemeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir