Counter-Strike: Global Offensive

NiP üç yılın ardından Astralis’i durdurmayı başardı

ESL Pro League Season 11 açılış günününde, NiP dünyanın 2 numarası Astralis’i durdurmayı başardı. Bo3 formatındaki karşılaşmalarda Ekim 2016’dan beri süren seri de böylelikle sona ermiş oldu.

Astralis için zor günler devam ediyor. Pazartesi günü yapılan HLTV liste güncellemesinde 150’den fazla puan kaybederek Na’Vi’den iyice uzaklaşan Danimarkalı ekip bir şok da dün gece yaşadı. Ekim 2016’dan beri Bo3 maçlarda NiP karşısında süren yenilmezlik serisi son buldu. NiP işi iki haritada net bir şekilde bitirerek Astralis’i evine gönderdi.

Vertigo haritası ile başlayan maçta NiP etkileyici bir giriş yaptı. İlk yarıda rakibine sadece 3 round kaybeden İsveçli ekip, etkileyici formunu ikinci yarıda da sürdürmeyi başardı. 16-6 gibi net bir skorla alınan galibiyet, NiP’nin yeni kadro yapılaşmasının da ne kadar umut verici olduğunu göstermiş oldu. REZ’in 23 kill alarak 1.74’lük derece ile oynadığı karşılaşmada Astralis’ten kimse pozitif rakamlara ulaşamadı.

Haritalar değişip Astralis’in seçimi olan Overpass’a geçildiğinde bir çok kişi durumun değişeceğini düşünüyordu. Hatta Astralis’in ilk üç roundu kazanması sonrasında bu düşünceler oldukça kuvvetlenmişti. Ancak ardından NiP tarafından yakalanan 8 roundluk seri beklentileri boşa çıkarmaya yetti. İlk yarıda yalnızca 1 round daha alabilen Astralis, devreyi 11-4 geride kapattı. İkinci devrede de işler istedikleri gibi gitmeyince maç 16-8 NiP hanesine yazıldı.

Günün diğer kazananları Spirit ve Vitality oldu. Vitality, GODSENT karşısında 16-14 ve 16-8’lik iki galibiyetle 2-0 skorunu yakaladı. Spirit ise ENCE’i 16-2 ve 16-14 skorlarıyla 2-0 geride bıraktı. Bu sonuçlarla grup dizilişi ise şu şekilde oldu:

  1. Ninjas in Pyjamas
  2. Spirit
  3. Vitality
  4. GODSENT
  5. ENCE
  6. Astralis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir