Counter-Strike: Global Offensive

North, Capgemini ile sponsorluk anlaşması imzaladı

Capgemini, Danimarka merkezli espor kuruluşu North ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Danimarka futbol takımı Kopenhag ve medya şirketi Nordisk Film tarafından kurulan North, İskandinavya ve Avrupa’daki profesyonel espor organizasyonlarından biri haline geldi. Firma, FIFA’daki başarısının yanısıra CS:GO’da da en tepelerde yer alıyor.

Daha önce GG.Bet, SteelSeries ve Adidas ile sponsorluk anlaşması imzaladıktan sonra en son Capgemini ile de anlaşan North, sponsor yelpazesini genişletti. Dünya çapında 212.000’den fazla çalışanı ile Capgemini, dünyanın önde gelen danışmanlık, teknoloji ve dış kaynak hizmetleri sağlayıcılarından biridir. Şirket, 2018’de 13.2 milyar avroluk küresel gelir kaydetmiştir.

North’un genel müdürü Christian Sørensen, “Capgemini’yi İskandinav ailesine davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizi anlayan ve dijital yeniliğinin ön saflarında yer alan bir şirketle iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

North ve Capgemini’nin anlaşmasına göre, Capgemini, North’un 2020 boyunca mücadele edeceği tüm turnuva formalarında logosuyla yer alacak. North’un yarıştığı;  FIFA, Apex Legends ve Counter-Strike: Global Offensive gibi oyunlarda giyilecek forma benzersiz bir tasarıma sahip olacak.

Ortaklar, North’un oyuncularının performansıyla ilgili bilgi sağlayacak ve “kilit alanları geliştirmek için yapılandırılmış eğitim oluşturacak” veri analizi yazılımı geliştirmeye hazırlanıyor. Küresel danışmanlık firması ve teknoloji sağlayıcısı Capgemini, çalışanların ve iş ortaklarının esporu tanıtması için çeşitli girişimlere ve etkinliklere öncülük edecektir.

Son olarak Capgemini İskandinav iş birimi başkanı Anil Agarwal:” Nihayetinde potansiyelli ve ileriye yönelik düşünen çalışanlardan oluşan büyük bir toplulukla bağlarımızı güçlendireceğiz. En profesyonel espor organizasyonlarından biriyle ortaklık kurmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir