Counter-Strike: Global Offensive

Norveçli TV2 , BLAST serisini televizyondan yayınlayacak

Norveçli TV2 Blast Premier turnuvasının yayın haklarını satın aldı. Böylelikle serinin tamamını online olarak ve TV üzerinden Norveç’te yayınlayacak.

TV2 Norway aynı zamanda 2 Norveçli takımı da Blast Premier eleme yarışması olan Elisa Invitational’da yarışmak için gönderecek. Etkinliğin kazananları Blast Premier Showdown’a gidecek.

BLAST Dağıtım ve Programlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Alexander Lewin bir yayında bu anlaşma hakkında konuştu: “2020 için TV2 ile olan ortaklığımızı yenilemekten mutluluk duyuyoruz. Mükemmel ekibi, fantastik erişimi ve espor hakkındaki için büyük coşkusu ile TV2 mükemmel bir ortak olarak Norveçli izleyicilere BLAST’ı sunacak. TV2’nin Mayıs başında Finlandiya’daki Elisa Invitational’da yarışmak üzere 2 Norveçli ekip göndererek BLAST Premier Spring Showdown’ı şekillendirilmesine aktif olarak katılmasından özellikle heyecan duyuyoruz. ”

BLAST ayrıca DAZN, TV2 Danimarka, Winstrike, RTP ve ES1 gibi BLAST Premier’e bölgesel yayıncılara da  turnuvanın yayın hakları sattı. Bu haftanın başlarında, TV 2 Norveç’in ESL Pro Tour için Norveç medya haklarını edindiği açıklanmıştı.

TV2 Spor Genel Yayın Yönetmeni Jansen Hagen de anlaşma hakkında şunları söyledi: “Blast Premier’i Norveç’te yayınlayabildiğimiz için gerçekten heyecanlıyız. Espor endüstrisi gerçekten uzun bir yol kat etti ve BLAST da bunun en iyi örneklerinden biridir. TV 2, Norveç halklarının spor tutkusunun deneyimli bekçileri olarak olarak 25 yıldan fazla yayın tecrübesine sahip ve biz de bunu espor endüstrisi için güzel sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir