s1mple'ın çabaları Na'Vi'yi BIG karşısında zafere götürmeye yetmedi Counter-Strike: Global Offensive

s1mple’ın çabaları Na’Vi’yi BIG karşısında zafere götürmeye yetmedi

ESL Pro League Season 11 nefes kesmeye devam ediyor. Dünyanın bir numarası Na’Vi ve temsilcimiz XANTARES’in ekibi BIG arasında oynanan karşılaşmayı 2-0’lık skorla BIG kazandı. İkinci harita olan Dust2’de 54 kill alan s1mple ise taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamaya devam ediyor.

Haritaların analizine geçmeden önce kesinlikle s1mple için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. 81 öldürmeye karşılık yalnızca 36 kez ölerek 45 K/D farkı yakalayan yıldız oyuncu iki haritada toplam 1.79 rating ile oynadı. Dust2 haritasında aldığı 54 kill ile takımını uzun süre boyunca ayakta tutsa da bu harita özelinde takım arkadaşlarının çabası yeterli olmadı ve üç kez uzatmaya giden karşılaşma BIG’in üstünlüğü ile sonuçlandı.

Karşılaşma BIG’in seçimi olan Nuke haritası ile başladı. Na’Vi CT tarafında 4-0 öne geçerek maça iyi başlasa da BIG’in cevabı gecikmedi. Skoru 8-5’e kadar taşıyan Alman ekibi, bundan sonra 2 round kaybederek ilk yarıyı 8-7 önde tamamlamayı başardı. İkinci yarıya geçildiğinde ise BIG, CT tarafında rakibine hiç el vermedi ve kalan 8 eli de kazanarak kendi seçimi olan haritayı 16-7’lik skorla kazanmayı başardı. Bu haritada Na’Vi adına pozitif rakamlara ulaşan s1mple oldu. BIG tarafında ise galibiyet zaten takım olarak geldi ve ekibin tamamı katkı sağladı. tabseN’in 1.58 rating ile takımın öne çıkan oyuncusu olduğunu yine de belirtelim.

s1mple’ın çabaları yetmedi!

İkinci harita olan Dust2 hakkında ne söylesek az kalacaktır. s1mple hariç herkes için deplasman olarak görülebilecek bu haritada yine şahane bir performans izledik. Maç karşılıklı eller alarak başlamasına karşın, ilk devresi 10-5 Na’Vi üstünlüğü ile tamamlandı. İlk yarı bittiğinde s1mple çoktan 23 kille ulaşmışken, takımında ona en yakın isim olan Boombl4 yalnızca 11 kille sahipti. Maçın ikinci yarısında işler tamamen tersine döndü diyebiliriz. Pistol elini kazanan Na’Vi maçı 13-5’e kadar getirdi. Ancak bundan sonra ibre tamamen BIG lehine döndü ve skoru 15-15’e kadar taşımayı başardılar. Maçın normal süresi tamamlandığında s1mple’ın kill sayısı 42’ye ulaşmıştı.

Uzatmalarda galibiyeti daha çok isteyen taraf kuşkusuz BIG oldu. Alman ekibi bitirmeye çok yaklaşsa da Na’Vi buna izin vermedi ve maç toplamda 3 kez uzadı. Sonunda s1mple taşımaktan yorulmuş olacak ki normalde yapılmayacak bir dikkatsizlik sonucu tabseN, BIG’e maçı kazandıran hamleyi yapan isim oldu. Böylelikle 2-0’lık skorla BIG, dünyanın 1 numarası Na’Vi karşısında zafere ulaştı. s1mple’ın muhteşem performansının yanında, BIG’in bir takım olarak yakaladığı harika uyum maçın kazanılmasında büyük rol oynadı. Böylelikle görmüş olduk ki bireysel olarak ne kadar iyi olursa olsun CS:GO bir takım oyunu. Eğer takım kimyası tutmazsa, süperstarlar tek başına maçı kazandırmakta her zaman başarılı olamıyor.

ESL Pro League Season 11 B grubunda bugün oynanan diğer maçta Rus ekibi forZe, Danimarkalı North karşısında 2-0 galip geldi. Grupta alınan bu sonuçlar sonrasında B grubundaki sıralama ise şu şekilde oldu:

  1. BIG 6pts
  2. forZe 6pts
  3. North 3pts
  4. complexity 0 pts
  5. Natus Vincere 0 pts
  6. fnatic 0 pts

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir