Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

SmithZz, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı

Fransız Counter Strike dünyasının önemli isimlerinden olan Edouard “SmithZz” Dubourdeaux, profesyonel oyunculuk kariyerine son verdiğini açıkladı. Bundan sonrasında yayıncı olarak devam edecek.

Kariyerine 15 yıl önce Counter Strike: Source ile başlayan SmithZz, döneminin en iyi takımlarından biri olan VeryGames ile bir çok başarıya ulaşmıştı. 2012 yılında CS:GO’ya geçen Fransız efsanesi; G2, ENVY, LDLC ve VeryGames dahil olmak üzere ülkesinin önde gelen takımlarında oynadı. Kariyerinde Kasım 2014 tarihinde LDLC ile kazandığı bir Major’ın yanında ayrıca 2013 yılında HLTV tarafından yılın en iyi 17. Oyuncusu başarısı da bulunuyor.

SmithZz yaptığı duyuruda, “Profesyonel bir CS oyuncusu olarak kariyerim resmi olarak sonra erdi.” Dedi. “15 yılı aşkın bir süredir bu sahnede unutamayacağım bir çok olay yaşadım. Tümünün yeri hep ayrı olarak kalacak.”

2017 ve 2018 yıllarında da profesyonel kariyerine ara veren SmithZz bu dönemde G2’nun baş antrenörü olarak çalışmıştı. Haziran 2018’de tekrar aktif bir oyuncu olarak kadroya geri dönse de başarılı olamamışlardı.

Son profesyonel maçına Aralık 2018’de G2 ekibiyle birlikte ESL Pro League S8 Finallerinde çıkan SmithZz, 2018 sonundan beri Kévin “Ex6TenZ” Droolans ile birlikte inaktif durumdaydı. G2 kulübü SmithZz’in organizasyon çatısı altında bir yayıncı olarak devam etmesini istese de o bunu kabul etmedi.

Bir dönemin efsane isimlerinden olan SmithZz, artık tıpkı diğer efsaneler Michael “shroud” Grzesiek ve Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski gibi profesyonel oyunculuğu bırakarak kariyerine yayıncı olarak devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir