Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

StarLadder Avrupa Minor turnuvasına katılacak takımlar belli oldu

10 Haziran’da başlayan ve 16 takımın mücadele ettiği StarLadder Avrupa Minor Kapalı Elemeleri , dün oynanan maçlar sonucunda tamamlandı. 8 takımın Avrupa Minor turnuvası için slot kazandığı elemenin son gün sonuçlarını sizler için özetledik.

 • NoChance 2-1 Heroic (Lower Bracket)

2. round’ın ilk karşılaşması Vertigo haritasında başladı. İlk yarıda karşılıklı kazanılan roundlar olsa da oyuna CT tarafında başlayan Heroic ekibi ikinci yarıya 7-8 önde gitti. İkinci yarının ilk 4 round’ını kaybetse de yaptığı 8 round’lık galibiyet serisiyle haritayı 11-16 kazanmayı bilen Heroic, seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita olan Mirage’e CT tarafında başlayan NoChance, ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. İkinci yarıda, ilk haritaya benzer bir senaryo yaşandı ve avantajını korumayı başaran NoChance haritayı 16-11 kazandı ve seri 1-1’e geldi.

Mücadelenin üçüncü ve son haritası Nuke olarak belirlendi. İlk yarıda çok yakın geçen karşılaşmanın ardından ilk yarıyı 7-8 Heroic ekibi önde kapadı. İkinci yarıda muhteşem bir performans gösteren NoChance ekibi, rakibine sadece 1 round kaybederek haritayı 16-9, seriyi ise 2-1 kazandı. Bu sonuçla birlikte NoChance, StarLadder Avrupa Minor turnuvasına katılmaya hak kazanırken Heroic, turnuvadan elendi. Maçın en iyi oyuncusu Martin ‘stavn’ Lund seçildi.

 • Virtus.pro 0-2 BIG (Lower Bracket)

Mücadeleye temsilcimizin XANTARES’in de bulunduğu BIG takımı Train haritasının CT tarafında başladı. İlk yarıda avantajı yakalayan BIG, ikinci yarıya 6-9 önde gitti. İkinci yarının ilk üç round’ını da kazanmayı başaran ekip, herhangi bir geri dönüş şansı tanımadı ve ilk haritayı 11-16 kazandı.

İkinci harita olan Inferno’da ise hemen hemen aynı tamamlandı. İlk yarıya T tarafında başlayan BIG 6-9’luk avantajını ikinci yarıda da korudu ve 11-16’lık skorla haritayı kazanarak, seriyi 0-2’e getirdi. Bu sonuçla birlikte BIG, Avrupa Minor turnuvasında yer almaya hak kazanırken, Virtus.pro ise elemelerden elendi. Maçın en iyi oyuncusu ise Johannes ‘tabseN’ Wodarz seçildi.

 • Sprout 2-1 OpTic (Lower Bracket)

Maçın ilk haritası Sprout tarafından Mirage olarak seçildi. Maça T tarafında başlayan Sprout, 9-6’lık skorla ikinci yarıya geçti. CT tarafında da performansını sürdüren ekip 16-10 haritayı kazanarak, seriyi 1-0’a getirdi.

Seride geri durumda olmasına rağmen oyununu bozmayan OpTic, kendi seçtiği Nuke haritasına T tarafında başladı. İlk yarıyı 8-7 geride kapamasına rağmen ikinci yarıda toparlayan ekip, haritayı 11-16 kazanarak seriyi 1-1’e getirdi.

Son harita olan Dust 2’de ise Sprout ekibi rakibini adeta haritadan sildi. T tarafında başladığı maçın ilk yarısını 12-3 önde kapatan takım, ikinci yarıda hiç round kaybetmeyerek son haritayı 16-3 kazandı ve seriyi 2-1’e getirdi. Bu sonuçla birlikte Sprout, Avrupa Minor turnuvasında yer almaya hak kazandı. OpTic ise elemelere veda etti. Maçın en iyi oyuncusu Nils ‘k1to’ Gruhne seçildi.

 

 • Tricked 0-2 Ancient (Lower Bracket)

Günün ve elemelerin son karşılaşmasında ilk harita Dust 2’ydi.  Karşılaşmaya T tarafında başlayan Ancient, karşılıklı kazanılan roundların ardından ikinci yarıya 7-8 önde geçti. İkinci yarıda daha baskın bir performans sağlayan ekip haritayı 10-16 kazanarak, seriyi 0-1’e getirdi.

Elemelerin son haritası Nuke olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan Ancient, ilk yarıda 6-9’luk bir avantaj yakaladı. Bu avantajı ikinci yarıda da iyi kullanan ekip, haritayı 13-16, seriyi ise 0-2 kazanmayı bildi. Bu sonuçla birlikte Avrupa Minor turnuvasında yer almaya hak kazanan Ancient olurken, Tricked ise elemelere veda etti.

Elemerin son gününde oynanan maçların ardından StarLadder Avrupa Minor turnuvasına katılacak takımların tam listesi şu şekilde:

 • CR4ZY
 • mousesports
 • NoChance
 • Sprout
 • fnatic
 • North
 • BIG
 • Ancient

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir