Counter-Strike: Global Offensive

woxic’li mousesports ICE Challenge turnuvasını kazandı

Dün tamamlanan ICE Challenge turnuvasının finalinde temsilcimiz woxic ve ekibi mousesports, Na’Vi’yi geçerek kupaya ulaşan taraf oldu. Böylece mouse, oynadığı son beş turnuvadan dördünü kazanmış oldu.

İlk harita Dust2’de oynandı. Na’Vi, Denis “electronic” Sharipov’un üstün performansıyla maça hızlı başlayarak 6-2’lik skoru yakaladı. Taraflar değişmeden önce mousesports yalnızca 5 round kazanabildi. Tarafların değişmesiyle beraber, işler de değişti. chrisJ ve ropz ipleri eline alınca, ilk harita 16-14 Avrupalı ekibin hanesine yazıldı.

İkinci harita olan Inferno’ya ise mousesports 5-0’lık rahat bir başlangıç yaptı. Ardından s1mple ve takımı skora denge getirecek hamlelerle 7-5’e kadar taşıdı. İlk yarı 9-6 woxic ve ekibi lehine tamamlandı. İkinci yarıya geçildiğinde, mousesports, Na’Vi’nin full buy yapmasına izin vermeden skoru 12-5’e kadar taşıdı. Ardından “frozen” öne çıkarak takıma bu haritayı kazandıracak hamleleri yaptı ve harita 16-8 mousesports lehine tamamlanmış oldu.

Train haritası serinin üçüncü haritasıydı. İlk beş roundda Kirill “Boombl4” Mikhailo durdurulamaz görünüyordu. 5-0’lık skorla rahatlayan Na’Vi biraz rahatlayınca ropz ve arkadaşları arayı kapattı ve ilk yarı 9-6 Na’Vi üstünlüğü ile bitti. Tabanca roundu sonrasında chrisJ ve takımı farkı bire kadar indirse de Na’Vi baskıyı artırdı ve bu harita 16-11 Na’Vi lehine tamamlandı. Haritalarda skor böylece 2-1 olmuş oldu.

Serinin dördüncü haritası aslında son harita oldu. Na’Vi, Train’den sağlam çıksa da Nuke rakibinin güçlü haritalarından biriydi. İlk yarıyı 10-5 üstünlükle tamamlayan chrisJ ve ekibi, ikinci yarıda da güç kaybetmedi ve harita 16-9 mousesports hanesine yazılarak kupayı getiren hamle oldu.

Böylelikle finalde 3-1’lik galibiyetle kupaya uzanan mouse, 125.000 dolarlık ödülün de sahibi oldu. Finalde kaybetmelerine rağmen Na’Vi oyuncusu electronic, turnuvanın MVP’si seçildi. Temsilcimiz woxic ve ekibi mousesports, 2019’da bıraktığı yerden kupaları kazanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir