Dota 2

Dota 2 Asya Şampiyonası lig aşaması: 1. gün sonuçları

29 Aralık itibariyle başlayan ve 2 Şubat’a kadar devam edecek olan lig aşamasının ilk gününde direk olarak davet edilen 8 takım ile ön elemelerden gelen 8 takım kıyasıya çarpıştı. Her galibiyetin 1 puan kazandırdığı ve her bir puanın da büyük öneme sahip olduğu turnuvanın lig aşamasının ilk gününde 9 turda toplam 27 maç oynandı. İlk günün ardından şu an için bir maç fazlası bulunsa da çıktığı dört maçı da kazanan Evil Geniuses lider konumda. Hemen arkasından ise maç eksiği bulunan, ancak EG gibi çıktığı tüm maçları kazanan Secret geliyor. İlk günün ardından üçüncü sırada ise LGD’ye karşı sürpriz bir mağlubiyet alan, yine de dört maçın üçünde galip gelmeyi bilen Rave bulunuyor. Turnuva’nın merakla beklenen takımlarından NewBee, HGT ve Wildcard’da oldukça üstün bir performans sergileyen Na’Vi ise ilk gün itibariyle sevenlerine hayal kırıklığı yaşattı.

2. Gün Sonuçları

3. Gün Sonuçları

➤ 4. Gün Sonuçları

Son Gün Sonuçları

1. Tur

MVP.Phoenix – NewBee: 1-0

Günün ilk turunda MVP.Phoenix kendileriyle özleşmiş Warlock seçimiyle, TI4 şampiyonu NewBee’yi ezdi.

Invictus Gaming – LGD-Gaming: 1-0

iG yaptığı akıllı kahraman seçimleriyle LGD-Gaming ‘i alt etti.

TongFu – Rave: 0-1

Rave takım savaşlarına odaklandı ve TongFu’ya nefes aldırmadan maçı kazandı.

2. Tur

Vici Gaming – Evil Geniuses: 0-1

İki takım da sıra dışı seçimler yaptı. Taşıyıcı olarak Lone Druid seçen EG, orta kulvar için Dazzle seçen Vici Gaming’i  malup etti.

Cloud 9 – HyperGloryTeaM: 1-0

Kuzey Amerika temsilcisi Cloud 9, Wildcard’dan gelen iki takımdan biri olan HGT’yi agresif bir oyun tarzıyla mağlup etti. Çin’den katılan takım Omniknight ve Batrider karşısında zorlandı bu da Cloud 9’ın oyun boyunca işini kolaylaştırdı.

CDEC-Gaming – EHOME: 1-0

EHOME oyunun başlarında üstünlüğü ele geçirmesine rağmen CDEC mücadeleyi hiç bırakmadı ve oyunu kontrolünü eline geçirerek galibiyeti aldı.

3. Tur

Big God – Team Secret: 0-1

Team Secret bu oyunda kuleleri ve binaları hedef aldı; Big God daha çekingen bir şekilde oynadı. Big God, RP ve Echo Slam yeteneklerine rağmen takım savaşlarından üstün gelemedi ve oyunu kaybetti.

Rave – LGD-Gaming: 0-1

LGD-Gaming oyun başlarında avantajlı konuma geçti ve bunu sürdürerek maçı kazandı. Rave takımı oyunun gidişatı değiştirmek için fırsatlar kovaladı ama oyun sonuna doğru güçlenen Legion Commander bile bu durumu tersine çeviremedi.

Natus Vincere – Hellraisers: 0-1

Hellraisers Starladder 11. Sezon’daki kötü performansının ardından baskın oyun tarzıyla Natus Vincere’i mağlup etti.

4. Tur

NewBee – Vici Gaming: 0-1

TI4 şampiyonu NewBee kötü bir başlangıç yaptı. İlk maçını MVP’ye ikinci maçını da Vici Gaming’e kaybetti. NewBee hırslı başladı maça ama bu sonuç getirmedi. Vici, NewBee’yi yenerek Secret’e kaybettiği ilk maçın şokundan kurtuldu.

Invictus Gaming – TongFu: 1-0

Oyun başlarında dengeler eşitti ama iG oyun sonunda üstünlüğü eline geçirerek maçı aldı.

Evil Geniuses – MVP.Phoenix: 1-0

Oyun başlarında denge hakimdi ama MVP.Phoenix oyun sonunda etkili olan taşıyıcılarına güveniyordu. EG, MVP’nin taşıyıcılarını ormanda yakalayarak öldürmesiyle ve EG’nin lehine sonuçlanan Roshan kapışmasının ardından MVP’nin dayanma şansı kalmadı ve EG oyunu aldı.

5. Tur

Team Secret – Natus Vincere: 1-0

Secret yine kadrosunun ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamayı başardı. Secret’da oyuncuların pozisyonlarında yapılan değişiklikler takımın işine yaramış. Secret daha çok kulvar üstünlüğü ve ittirme üzerine odaklanarak seçimlerini yaptı ve Na’Vi buna karşılık veremeyerek oyunu kaybetti.

Cloud 9 – CDEC: 1-0

Cloud 9 Riki ve Beastmaster gibi görüş sağlayan kahramanları seçtiler. Bu görüş avantajıyla Cloud 9 haritayı domine ederek altın ve tecrübe bakımından öne geçti. CDEC bu tempoya ayak uyduramadı ve maçı kaybetti.

EHOME – HyperGloryTeam: 1-0

HGT karşı takımın ana(core) kahramanlarını oyundan düşürerek maçı kazanmaya yönelik oynadı ama bunda pek başarılı olamadıkları için EHOME 3 ana kahramanıyla galibiyeti aldı.

6. Tur

TongFu – LGD: 1-0

LGD’nin oyunun başına ve ortasına yönelik yaptığı seçimler pek işe yaramadı. Roshan çevresinde yapılan takım savaşında Tongfu ipleri eline alarak Dota 2 Asya Şampiyonası’nda ilk galibiyetini aldı.

Hellraisers – Big God: 0-1

Big God Dota 2 Asya şampiyonasında ilk galibiyetini Hellraisers karşısında aldı. Hellraisers Na’Vi’ye karşı aldığı galibiyette uyguladığı agresif ve saldırgan yöntemi bu maçta da uygulamaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Invictus Gaming – Rave: 0-1

Rave oynadığı maçlarla direk davet alan takımların arasında olmayı hak ettiğini kanıtladı. Rave, iG’nin gidişatını Spiritbreaker’ın yardımıyla durdurdu. Oyun boyu ipleri elinde tutan Rave maçı almayı da bildi.

7. Tur

Vici Gaming – MVP.phoenix: 1-0

TI4 finalistlerinden birini alt eden MVP diğer finaliste de gözünü dikmişti ama bu sefer işler istediği gibi gitmedi. Vici Gaming oyun boyunca kontrollü gidişatını sürdürdü ve MVP’ye markalaşan Warlock oyununu oynama fırsatını vermeyerek oyunu kazandılar.

EHOME – Cloud 9: 1-0

EHOME 5’e 5 takım savaşlarına odaklandı CLoud 9 ise oyunu uzatmaya çalıştı. Oyun sonlarında EHOME yaptığı kişisel hamlelerle ve Mushi’nin Warlock performansıyla oyunu kazanmayı bildi ve Cloud 9 ilk yenilgisini aldı.

Evil Geniuses – NewBee: 1-0

NewBee oyun başında öldürme sayısında öne geçti ama bunun onlara pek bir getirisi olmadı çünkü EG oyunu uzatarak oyun sonunda etkili olan kahramanların devreye girmesini bekledi ve oyun uzadığında bu ana karakterler zorlanmadan oyunu alarak EG’ye bir galibiyet daha getirdi.

8. Tur

HyperGloryTeam – CDEC: 1-0

HGT, CDEC karşısında ilk galibiyetine alarak kötü gidişatına dur dedi. HGT takım savaşlarında güçlü kahramanları seçerek oyunu domine etti.

Big God – Natus Vincere: 1-0

Big God’ın istikrarsız gidişatına rağmen Big God, Na’Vi karşısında ipleri baştan sıkı tutarak galibiyeti aldı.

Team Secret – Hellraisers: 1-0

Hellraisers kulvarları ittirerek oyunu alma düşüncesindeydi fakat  Zai’nin offlane performansı sayesinde Secret, karşı takımın safelane’ini rahatsız ederek oyunu aldı.

9. Tur

MVP.Phoenix – Rave: 0-1

MVP, Rave’in saldırgan oyun stiline karşı koyamayarak mağlup oldu. MVP, takım savaşlarıyla baskıyı azaltmaya çalışsa da başarılı olamadı.

LGD-Gaming – Evil Geniuses: 0-1

LGD, destekleyici rolünde Morphling’i seçerek EG’yi ters ayakta yakalamaya çalıştı ama işe yaramadı. EG’nin Drow Ranger odaklı oyunu maçı kazanmalarında etkili oldu.

NewBee vs. TongFu: 1-0

TI4 şampiyonu ilk galibiyetini TongFu karşısında aldı. NewBee ittirme odaklı ve saldırgan bir oyun tarzıyla oynadı ve TongFu buna ayak uyduramayarak maçı kaybetti.

Puan Durumu

Adsız123puan

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

1 Comment

  • Bora 31 Ocak 2015

    Maçlarının altına yazdıkların harika olmuş abi süper insansın. Maçları çok feci izleyesim geldi nereden izleyebilirim bilen var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir