Dota 2 mix

ESL One New York 2015’in şampiyonu Vega Squadron oldu.

Dota 2 camiasının prestijli turnuvalarından olan ESL serilerinin New York 2015 ayağında şampiyon olan takım Vega Squadron oldu. Kısa süren LAN etkinliğine 8 takım katıldı ve Vega Squadron ekibi finale çıkabilmek için son şampiyon Team Evil Geniuses’ı ve Invictus Gaming’i eledi. 3 maçlık final serisinde ise iyi başlayan Vega ilk maçı aldıktan sonra ikinci maçta izleyiciler ve takipçiler tarafından favori gösterilen Team Secret’a geri dönüş şansı vererek seriye beraberliğin gelmesine izin verdi fakat serinin son maçını almayı başaran Vega ekibi ESL One New York 2015’in şampiyonu oldu.

Final serisinin ilk maçında Vega sonunda en sevdiği kombinasyon olan Tiny – Io seçimini yaptı. Team Secret ise Anti – Mage’ın yanında Anti – Mage güçlenene kadar takım mücadelelerinde etkili olabilecek 4 kahraman seçti. Oyunun başlarında güçlenmeye ihtiyaç duyan Anti – Mage’in takım mücadelelere katılamayacağının farkından olan Vega Tiny ve Io ile erkenden oyununu kontrolünü eline aldı ve 13 dakika içerisinde durumu 13 – 7’ye getirdi. Bu dakikalardan sonra zorlanmaya başlayan Team Secret rakibini iki sefer püskürtmeyi başarsa da rakibini durdurmaya gücü yetmedi ve ilk oyunu kaybetti.

İkinci oyunda ise Team Secret ilk seçiminde Meepo’yu tercik ederek rakibi Vega Squadron’u şaşırtırken Vega da bu turnuvada en iyi oynadıkları iki kahramanı, Broodmother ve Queen of Pain, seçti. Oyunun başında yine agresif bir oyun tarzını benimseyen Vega, ilk oyunda olduğu gibi başarılı olamadı. Oyun ortalarında takımlar birbiri üzerinde net bir üstünlük kuramadı ancak Aegis’i alarak rakibinin üssüne ilerleyen Team Secret, Vega’nın barakalarını aldı ve kısa bir süre sonra seriye eşitliği getirdi.

Şampiyonun belli olacağı son oyunda Secret uzun zamandır istediği Naga Siren seçimini yaptı ve Naga’ya destek olması içi Mirana’yı da aldı. Vega ise hem rakibe seçtirmemek hem de kendileri adına kullanabilmek için Ember Spirit seçimini yaptı. Oyunun başlarında her iki takımda oldukça sakin bir şekilde oynayarak altın ve tecrübe kazanmaya çalıştı. Belli bir süre geçtikten sonra Mekansm avantajını elde eden Vega rakibine baskı uygulamaya başladı. Team Secret da bu baskıya karşılık vererek Vega’ya cevap verdi. Karşılıklı kazanılan takım mücadelelerinden sonra Vega, rakibinin üssüne ilerleyerek barakaları almayı başardı ve sonunda rakibin üssünü yıkarak ESL One New York 2015’in şampiyonu oldu.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir