Dota 2

Kiev Major’a davet edilen takımlar duyuruldu

En son 2016 Aralık’ta bıraktığımız Dota 2 Major turnuvaları, Nisan sonunda Kiev Major ile nihayet geri dönüyor. Valve tarafından CIS bölgesinde organize edilen ilk major turnuva olma özelliği taşıyan Kiev Major için geçtiğimiz gün itibariyle davet alan takımlar da duyuruldu.

Buna göre son düzenlenen Boston Major finalistleri OG ve Ad Finem dışında Kiev Major’a Wings Gaming, Team Liquid, Evil Geniuses, Digital Chaos, Newbee ve Team VG.J direkt olarak katılmaya hak kazandı.

Davet edilen takımlara baktığımızda, Boston Major’da ilk dört sırayı alan OG, Ad Finem, Evil Geniuses ve Digital Chaos öne çıkıyor. The International 2016’nın sürpriz şampiyonu Wings Gaming’in yanında ayrıca kısa süre önceki StarLadder i-League StarSeries Season 3 şampiyonu Team Liquid ile ikincisi Team VG.J bulunuyor. Sekizinci takım olarak ise Aralık ayında Dota2 Professional League Season 2’nin şampiyonu ve ESL One Genting’in finalisti Newbee seçilmiş.

Davet edilen tüm takımların geçtiğimiz turnuvalarda başarılar elde etmiş ve kendini kanıtlamış isimler olduğunu ve Valve’in de adil bir dağıtım gerçekleştirdiğini söylemek mümkün. Kiev Major’da davet edilen bu sekiz takıma ek olarak bölgesel elemelerden de sekiz takım katılacak. Ancak bu sene elemelerde farklı bir sistem uygulanacak. Bundan önceki Major turnuvalarında dört bölgenin ikişer takım gönderme hakkı bulunurken, Güney Amerika ve CIS bölgelerinin de elemelere dahil edilmesiyle birlikte iki takım hakkı yalnızca Çin ve SEA bölgelerinde olacak. Kalan dört bölge, Avrupa, CIS, Kuzey ve Güney Amerika ise birer takım gönderecek.

Kiev Major 2017, 27-30 Nisan tarihleri arasında oynanacak ve 3 milyon dolar ödül dağıtacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir