Dota 2

MDL turnuvasının birincisi Team Secret oldu

MDL turnuvasının birincisi Team Secret, final serisinde rakibi Team Empire’ı 3-1’lik skorla mağlup ederek 100.000 doları evine götürdü. Cloud 9 ve ViCi Gaming de bu ikilinin ardından 3.ve 4. sıraya yerleşti.

MDL’nin şampiyonu Team Secret bu turnuvaya katılabilmek için MLG’den çekilmişti. Bunun sebebi ise Team Secret’ın kendine rakip olarak aradığı dişli takımların MDL turnuvasında bulunmasıydı. MLG ‘den çekilip bu turnuvada kendini test eden Secret, olumlu sonuçlar alarak kendine olan güvenini biraz daha artırdı.

Final serisinde rakibine karşı sadece bir galibiyet almayı başaran Team Empire ise grup aşamasında oldukça kötü bir performans göstererek işleri zora sokmuştu. Fakat Team Empire grup aşamasında yaşadığı talihsiz sonuçlardan bir ders alarak playoff’larda güçlü Çin takımlarına karşı iyi bir iş çıkardı. Rus ekip, playoff’larda, LGD Gaming ve Dota 2 profesyonel sahnesinin güçlü aktörlerinden biri olan ViCi Gaming karşısında galip gelen taraf olarak final serisine kadar geldi. Final serisinde ise ikinci olarak 50.000 doları kazanan takım oldu.

Team Secret, bu turnuvada Dota 2 Asya Şampiyonası’ndaki oyun tarzının üzerine bir şeyler katarak oluşturduğu oyun planında Shadow Fiend, Bristleback ve Queen of Pain’e ağırlık verdi. Kulvar aşamasında önceliği yeteri kadar tecrübe ve altın kazanmak olan Team Secret, maçların genelinde oyun ortasına kadar yaptığı ani saldırılarla üstünlüğü ele geçirmeye çalıştı. Oynadığı serilerde bildiklerinden şaşmayan, iyi oldukları şeyler üzerine giden takım, aşina oldukları kahramanları seçti ve uzun süre aktif olamayan, altın ve tecrübeye bağımlı kahramanları seçmekten kaçındı. Rakibinden baskı gördüğü durumlarda ise rakibin yüklendiği kulvarın dışındaki kulvarlarda etkili bir şekilde altın ve tecrübe kazanarak ya da smoke baskınları yaparak geride kaldığı durumlardan avantajlı bir şekilde çıkmayı bildi.

3. LAN turnuvası şampiyonluğunu elde eden Team Secret, bu gelişmeyle The International 2015’a ne kadar iyi hazırlandığını tüm hayranlarına ve Dota 2 topluluğuna göstermiş oldu. Bir diğer tarafta ise ViCi Gaming, bu kötü gidişatıyla Dota 2 sahnesini şaşırtmaya devam ediyor. ViCi Gaming katıldığı son 4 turnuvada yarı finalde veya çeyrek finalde elenerek kendisi adına oldukça kötü sonuçlar aldı. Bu sonuçların oyunculardaki olumsuz etkileri, The International’da takımın göstereceği performansı düşüreceği tahmin ediliyor.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir