Dota 2

Valve, Shanghai Major’da 2GD ile yapımcı şirketi kovdu

Shanghai Major’da grup aşaması hızla devam ederken, 2. gün mücadelelerinin ardından turnuvanın İngilizce sunucusu James “2GD” Harding’in kovulmasıyla başlayan olaylar, bambaşka bir boyuta taşındı.  Valve’in kurucu ortağı ve genel müdürü Game Newell, dün Reddit’te bizzat yaptığı açıklama ile 2GD’nin kovulma sebebine açıklık getirirken, yapımcı şirket Perfect World’ün de görevinden alındığını duyurdu.

Gaben’ın açıklamasının tam çevirisi şu şekilde:

[su_quote]İki şey söyleyeceğim:

1) James. James ile önceki etkinliklerde de sorunlar yaşamıştık. Yeni bir şansı hak ettiğini düşünen Valve çalışanı bazı kişilerin çabaları ile Shanghai Major için kendisiyle anlaştık. Büyük bir hataydı. James şerefsizin teki ve kendisiyle bir daha çalışmayacağız.

2) İnsanları kovduğumuz kadar, Shanghai Major için birlikte çalıştığımız yapımcı şirketi de kovmaya karar verdik. Yeni bir şirket ile, ana etkinlik başlamadan önce anlaşmayı ve her şeyi yoluna koymayı umuyoruz.

Her zaman olduğu gibi bana [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gabe

[/su_quote]

Şu ana dek Shanghai Major’da grup aşaması mücadeleleri, ertelenmeler, ses sorunları ve yayında donmalar gibi çeşitli ve büyük aksaklıklara sahne olmuştu. Cuma günü, B Grubu’ndaki Team Spirit ile Vici Gaming mücadelesi ancak iki saati aşkın bir gecikmenin ardından başlamış, Dota severleri sıkıntılı bir sabır testine tabi tutmuştu.

Bu aksaklıklar ve gecikmeler süresince yapılan panel yayınları ile seyirciler meşgul edilmeye çalışılırken, 2GD’nin kovulması da bu yayınlardan biri sonrasında gerçekleşti. Oldukça uzun bir açıklama ile durumu kendi bakış açısından anlatan Harding, Valve tarafından Shanghai Major için işe alımından başlayıp günümüze kadar ilerlerken, kovulmasının arkasındaki sebep olarak Valve yetkililerinin “uygunsuz espriler” ve “oyunculara karşı saygısız tavırlar” sergilemesini gösterdi.

2GD’nin genel anlamda ciddiyetsiz tarzı ve kendine has esprileri, TI2 zamanından bu yana kendisini önemli bir Dota 2 sunucusu yapmıştı. Kendi seyirci kitlesinin de bunu istediğini ve beklediğini savunan sunucu, “Bana kendim olmam söylendi. Ama sanırım sonra birisi çıkıp ‘Hayır, biz bunu istemiyoruz,’ dedi. Olabilir tabii ama sürecin çok amatörce yönetildiğini belirtmem gerekiyor. Topluluk da buradan oldukça keyif alıyormuş gibi göründüğü için her şey çok kötü oldu.” açıklamasında bulundu.

Shanghai Major’da grup mücadeleleri 3. gün serileri ile devam ediyor. Umuyoruz bu tatsızlıklar geride bırakılır ve tüm Dota severler keyifli ve çekişmeli bir turnuvanın tadını çıkarır.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir