Dota 2

StarLadder i-League Season 3 şampiyonu Team Liquid oldu

Kıran kırana geçen karşılaşmalar sonrasında rakibi VG.J’yi geride bırakmayı başaran Team Liquid, StarLadder i-League Season 3’te şampiyonluğu göğüsledi.

Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Çin bölgelerinden katılan sekiz takımın katılımıyla Çin’in en büyük şehri olan Şangay’da gerçekleşen StarLadder i-League Season 3’de kazananın adı Team Liquid oldu. Turnuvaya Avrupa elemelerinden katılan ve final karşılaşmalarına kadar turnuva içerisinde mağlubiyet yüzü görmeyen takım 135.000 dolarlık birincilik ödülünün de sahibi oldu.

Avrupa merkezli takım turnuvanın en başından oldukça etkili bir performans gösterdi diyebiliriz. Dört takımdan oluşan B grubunda mücadele veren Team Liquid, grup karşılaşmalarında önce VG.J’yi sonra da Wings Gaming’i mağlup etti ve grubunu birinci olarak bitirdi. B grubunda VG.J ikinci olurken A grubunda turnuvaya direkt davet yoluyla katılan OG grubunu birinci, TNC Pro Team ise grubunu ikinci olarak bitirdi.

Team Liquid’in StarLadder i-League Season 3 yarı finalindeki rakibi ise geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleşen World Electronic Sports Games (WESG)’de 800.000 dolarlık birincilik ödülünü evine götüren TNC Pro Team oldu. Filipinli takım karşısında taviz vermeyen Team Liquid, rakibini 2-0 geride bırakmayı bildi. Diğer taraftan, B grubunu ikincilikle bitirmiş olmasına rağmen VG.J yarı final karşılaşmalarında şu ana kadar düzenlenen Major’ların dörtte üçünü kazanan OG’yi beklenmedik bir şekilde 2-1 geride bırakmayı başardı ve finallerde, grup aşamasında karşısında galibiyet alamadığı Team Liquid’in tekrar rakibi oldu.

BO5 formatında oynanan final karşılaşmaları Çinli takım için oldukça iyi başladı ve seride ilk oyunu kazanan taraf VG.J oldu. İlk oyundan sonra kendini toparlayan Team Liquid yılların tecrübesini ve yeteneğini kullanarak geriye kalan üç oyunu kazandı ve kupaya uzandı. İkinci olan VG.J 60.000 dolar kazanırken, üçüncü olan TNC Pro Team ve OG StarLadder i-League Season 3’e 30.000 dolarla veda etti.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir