Dota 2

Team Secret ve Evil Geniuses, ESL One Manila davetini reddetti

ESL One’ın Güneydoğu Asya ayağı olan Manila turnuvası için geri sayım başlamışken, Dota 2 severlerin izlemekten belki de en keyif aldığı iki takımdan keyif kaçıran bir haber geldi.

Herkesin malumu Dota 2 mevzubahis olunca Asya kıtası “Çin ve diğerleri” olarak ikiye ayrılır. Kıtanın “üvey avladı” Güneydoğu sakinleri, büyük turnuvaların evlerinde düzenlenmesini çoşkuyla beklerken, geçtiğimiz günlerde onları üzecek bir haber internete düştü:  İki dev Dota 2 takımı Team Secret ve Evil Genuises ESL One Manila’ya davet edilmelerine rağmen, her iki takım da davetiyeyi reddetti.

Son LAN turnuvası olan StarLadder 13. Sezon’dan boynu bükük ayrılan iki dev ekibin yine aynı kentte oynanacak olan Manila Major için daha fazla antreman yapma amacıyla katılımı reddettiği tahmin ediliyor. Bir diğer üzerinde durulan sebep ise kısa aralıklarla oldukça uzun bir mesafeye ve aynı lokasyona uçacak takımların fiziksel olarak da çok yıpranacağı ve görece çok daha önemli olan Manila Major’e daha yorgun gelecekleri. İki ekipten de bu ret ile ilgili net bir açıklama gelmemesine rağmen, Manila Major düşünüldüğünde kararın mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Manila’da düzenlenecek her iki dev organizasyonla ilgili haberleri aktarmaya devam edeceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir