Dota 2

Team Secret, MDL Disneyland Paris Major’ın şampiyonu oldu

Team Secret, MDL Disneyland Paris’in büyük finalinde Team Liquid 3-1 mağlup ederek şampiyon oldu. 

MDL Disneyland Paris Major, DPC 2018-2019‘un en iyi takımlarının kıyasıya mücadelesiyle son buldu. Birbirinden muazzam karşılaşmalara ve performanslara tanıklık ettiğimiz turnuvada, şampiyon oldu Team Secret oldu. Kuzey Amerikalı büyük espor organizasyonu Team Liquid‘i 3-1 mağlup ederek şampiyon olmayı başaran ekip, 350.000 doları kasasına götürmeyi başardı.

Team Liquid cephesinden turnuvanın özeti

Kuzey Amerikalı espor organizasyonu Team Liquid, League of Legends ve CS:GO sahnesinde gösterdiği başarıyı Dota 2’de de göstermeyi başaran köklü bir ekip. Final sahnesine erişmesi o yüzden şaşırtıcı olmadı. Lakin ekip, yüksek kademeden başladığı turnuvanın ilk etabında, Evil Geniuses’a 2-1 yenilerek, turnuvaya alt kademeden devam etmek zorunda kaldı. Final sahnesine gelebilmek için de önce, paiN Gaming’i 2-0, sonra Vici Gaming ve OG’yi 2-1 mağlup etmek zorunda kaldı. Sonrasında ise PSG.LGD ile karşılan ekip, benzer bir şekilde rakibini 2-1 mağlup etmeyi başardı. Amerikalı takım, finalde Team Secret’ın karşısına çıkmadan önce, son olarak, kendisini ilk etapta aşağı kademeye göndermeyi başaran Evil Geniuses ile karşılaştı. Bir nevi intikam almayı başaran takım, rakibini 2-0’lık gibi ezici bir performansla geçmeyi başardı.

Team Secret cephesinden turnuvanın özeti

Team Secret ise, en başından beri turnuvanın en başarılı ekiplerinden biri oldu. Önce grup aşamasını 4-0 bitirdi. Böylece grubunda Ninjas in Pyjamas, Chaos Esport Club ve Team Empire’a soluk aldırmamış oldu. Playofflarda da hiç kaybetmeyen ekip önce PSG.LGD’yi, sonra OG’yi ve en son da Evil Geniuses’ı mağlup etmeyi başardı. Bu üstün başarılarıyla final sahnesindeki rakibi Team Liquid’a korku salmayı başarap ekip, nihayetinde rakibin 3-1 mağlup etmeyi başararak, kasasına 350.000 doları götürmeyi başardı.

İşte final karşılaşmasının özeti:

MDL Disneyland Paris Major’ın genel sonucu ise şöyle:

Screenshot: Liquipedia

Dota 2 ile ilgili gelişmeleri güncel bir şekilde takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir