Dota 2

The International 2019 Büyük Finali’nin ilk biletini OG kaptı

PSG.LGD’yi 2-1 mağlup eden OG, The International 2019 Büyük Finali’nin ilk biletini kaptı.

Her geçen sene artan ödül havuzuyla gündeme gelen, Dota 2’nin en büyük turnuvası olan The International bu sene de aynı heyecanla kaldığı yerden devam ediyor. Üst ve alt kademelerinde mücadele eden ekipler Büyük Final’e ulaşmak için çabalıyor. Üst kademesi finalinde PSG.LGD’yi 2-1 ile geçen OG, The International 2019 Büyük Finali’nin ilk talihlisi oldu. Ekibin rakibi, alt kademe finalinde oynanacak PSG.LGD-Team Liquid karşılaşmasının galibi olacak.

PSG.LGD ilk maçı kazanarak The International 2019 Üst Kademe Finali’ne iyi bir başlangıç yaptı. Özellikle Ame, Chalice ve Maybe harika performanslar sergiledi. İlk mücadelede 40 skor almayı başaran PSG.LGD, 45 dakikanın ardından zafere uzandı.

Serini ikinci maçında ezici bir OG galibiyeti izledik. Takım 23 dakika süren mücadelede 23 skor alırken 9 skor verdi. Topson, 7mad ve Ana çok iyi oynadı. Bu sayede mücadeleyi kazanan ekip seriyi eşitledi ve 3. maça geçildi.

Üçüncü maçta ise kıyasıya mücadele gördük. Çok yakın geçen maçta fark yaratan isimler OG oyuncuları Ana ve 7mad oldu. 42 dakika süren mücadelede OG 22 skor alırken PSG.LGD 29 skor aldı. PSG oyunu uzun süre önde götürüp iyi oynasa da kazanan OG oldu. Ekip bu sayede finale çıkmayı başardı.

PSG.LGD ve Team Liquid alt kademe finalinde karşılaşacak. Bu maçın kazananı finalde OG’nin rakibi olacak. Bakalım bu takım hangisi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir