Dota 2

TI5 Ana Etkinlik 3. Gün

Dota 2 The International 2015 Ana Etkinliği’nin 3. gününde alt ve üst eleme grubundan ikişer maç oynandı. İkinci gün turnuvaya veda eden Empire ve Cloud 9’ın ardından bugünkü alt eleme grubu maçlarında Complexity Gaming ve Invictus Gaming elendi. Üst elemede yoluna devam eden takımlar CDEC ve EG olurken alt eleme grubuna düşen takımlar ise LGD ve EHOME oldu. Geriye üç günün kaldığı Ana Etkinlik’te geriye 8 takım kaldı ve yarısına geldiğimiz The International 2015 hızla devam ediyor.

TI5’te üçüncü gün serilerinin hikayesine geçmeden önce, dilerseniz ilk olarak takımların gruplardan nasıl bir performans gösterdiğine, ana etkinlik eşleşmelerine ve bugün oynanacak bütün serilere ayrı ayrı bakalım.

[accordion title=’Grup Aşaması Son Puan Durumu’]puan durumu 4[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Üst Eleme’]

3 üst
[/accordion] [accordion title=’Ana Etkinlik Tablosu: Alt Eleme’]

3 alt
[/accordion] [accordion title=’Günün Maçları’] [row] [column size=’1/2′]Alt Eleme

[/column] [row] [column size=’1/2′]Üst Eleme

[/column][/accordion]

[interaction id=”55b299cdc902770806c99591″]


Virtus.Pro 2-1 compLexity

Favori olarak çıktığı oyunda compLexity’ye karşı ilk maçını kaybeden Virtus.pro için serinin ilk oyunu sancılı geçti denilebilir. Rakibinin istekli oyunu karşısında her ne kadar güçlü bir duruş sergilese de Virtus.pro oyunu kaybetmekten kurtulamadı. Serinin ikinci oyununda compLexity Chen ve Broodmother gibi erken kulvar itmede etkili kahramanlara yönelirken sırtlayıcı tercihlerini de Anti Mage gibi güçlü bir kahramandan yana kullandılar. Virtus.pro ise bu hamlelere karşılık Dark Seer ve Earthshaker gibi takım dövüşünde etkili isimleri tercih etti. Oyunun büyük bölümünde compLexity etkili olsa da kalan kısımlarda Virtus.pro oyunu kendi lehine çevirmeyi bildi ve rakibi karşısında harika bir geri dönüş yaparak durumu eşitledi. Seride son oyuna gelindiğinde ise Virtus.pro, Phantom Lancer ile oyunun uzaması durumuna karşı kendini güvene aldı ve compLexity için geriye kalan tek seçenek erkenden rakibini oyundan düşürerek üstünlüğü ele geçirmekti. Rakibine karşı sürekli tedbirli oynayan Virtus.pro hiçbir şekilde şansını zorlamadı ve galip gelemeyeceği dövüşlerden kaçınarak yaklaşık 25 dakikada rakibini çok geride bıraktı. Bu saatten sonra oyunu kazanmaları zor olmadı ve compLexity seride elenen takım oldu.


Team Secret 2-1 Invictus Gaming

Alt eleme grubunda gerçekleşen ikinci serinin ilk maçında Team Secret rakibine oyun boyunca baskı uyguladı fakat 50. dakika civarında Rosh çukurunda gerçekleşen takım mücadelesini ve Aegis’i kaybetti. 50 dakika boyunca güçlenen ve Aegis’i olan Anti-Mage’ı oynayan Burning ve takımı orta kulvardan ilerledi ancak ilk denemede oyunu bitiremedi. Başarısız olan ilk denemenin ardından tekrar ilerleyen iG heyecanlı geçen son dakikalarda takım mücadelesini alarak oyunu bitirdi. İlk maçı kaybettikten sonra kaybedeceği ikinci maçın turnuvadan elenmesine sebep olacağını bilen Team Secret, serinini ikinci oyununa oldukça agresif başladı. Haritanın ve oyunun kontrolünü ele alan Team Secret, Aegis avantajını da elde ettikten sonra barakalar için ilerledi. Invictus Gaming rakibini durduramayarak, 25. dakikada iki kulvardan baraka alan rakibi karşısında oyunu bıraktı ve seriye eşitliğin gelmesine izin verdi. Son iki oyunda yaptıkları Luna seçimiyle Secret rakibi karşısında oldukça güçlü durdu. İlk oyunun ardından kendine gelen Team Secret ekibi, rakibi iG’yi eledi.


LGD 0-2 CDEC

Ana Etkinlik’in üçüncü gününde üst eleme grubunun ilk serisi LGD ve CDEC arasında gerçekleşti. İlk oyunda Team Secret’ın deneyerek başarılı olduğu Luna seçimini yapan LGD, Team Secret kadar başarılı olamadı. CDEC’in yetenekli oyuncusu Agressif’in Phantom Lancer’ını durdurmak için yapılan Luna seçimi, LGD için pek işe yaramadı. Dengelerin 25 dakika boyunca değişmediği oyunda CDEC rakibinden herkesi öldürdüğü takım mücadelesinden sora oyunu almayı bildi. İkinci oyunda ise CDEC, oyunun üstünlüğünü oyun başından alarak rakibini üssüne hapsetti. Bu boşluktan yararlanan ve yine Phantom Lancer oynayan Agressif oldukça güçlendi. Takım mücadelelerinde oldukça etkili olan Storm Spirit ve Silencer kahramanlarının yardımıyla da CDEC oyunu 30’a 5’lik bir skorla kazandı ve rakibi LGD’yi alt eleme grubuna yolladı.


Evil Geniuses 2-1 EHOME

Üçüncü günün son serisinde EHOME ilk maça oldukça hızlı başladı. 22’ye 3 biten ilk maçta EHOME, rakibi üzerinde oldukça iyi bir baskı kurdu ve 32 dakika süren oyunda sadece iki kule kaybetti. EHOME’un orta kulvar oyuncusu Cty’ın performansı, EHOME’un bu galibiyetinde oldukça büyük rol oynadı. EG için kabus gibi geçen ilk oyunun ardından ikinci oyunda rakibi üzerinde baskı oluşturan taraf EG oldu. 20’ye 9 biten ikinci maçta 34. dakika civarında takımından herkesi kaybeden EHOME iki kulvardan da barakalarını kaybetti ve oyundan çekilmek zorunda kaldı. Kimin alt elemeye gideceğinin, kimin üst eleme grubunda kalacağının belli olacağı son maçta gülen taraf EG oldu. Windranger seçimiyle oldukça rahat bir şekilde kule, baraka ve Rosh alan EG ekibi oyunun üstünlüğü elinde tuttu. 19’a 5 biten oyunda rakibinin Phantom Lancer gibi oyun sonunda oldukça güçlü olan bir kahramana sahip olduğunun bilinciyle EG, hızlı bir şekilde rakibinin üssüne saldırdı ve geride başladığı seriden 2-1 galip geldi.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir