Dota 2

TI5 Amerika Bölgesel elemeleri’ni coL.DotA2 kazandı

4 gün süren Amerika Bölgesel Elemeri’nde yüzü gülen takım coL.DotA2 oldu. The International 2015 ana etkinliğine katılma hakkı kazanan coL.DotA2’nin elemelerdeki son rakibi  North American Rejects da bu heyecanın bir parçası olmak için Wildcard’da şansını tekrar deneyecek.

Amerika Bölgesel Elemeleri’nin favorisi olarak gösterilen Mousesports ise herkesin beklentilerini boşa çıkartarak 3. oldu ve Bölgesel Elemelerden elli boş döndü. Tecrübeli takım teknik sorunlar sebebiyle geciktiği için seçim aşamasında dezavantajlı olan NAR karşısında 2-1 yenildi. TI4 bölgesel elemelerinde de elenerek ana etkinliğe katılamayan takımlar arasında yer alan takım bu yıl da elinden geleni yapmasına rağmen organizasyona veda etti. Black’in ve takım arkadaşlarının çabaları ise takımı The International 2015’in ana etkinliğine taşıyamaya yetmedi.

“Tarih tekerrürden ibarettir” sözünün doğruluğu tartışılır ama  The Internatinal 2015 Amerika Bölgesel Elemeleri’nde gerçekleşen olaylar bizlere geçen TI4’de yaşananları hatırlatıyor. Geçen yıl North American Rejects, Amerika elemelerinde birinci olarak ana etkinliğe giden takım olmuştu. NAR bu sene birinciliği coL.DotA2’ye kaptırsa da ana etkinliğe katılmak için hala şansı bulunuyor. NAR’ın bu sene aldığı sonuçlarda turnuvanın genelinde vuku bulan gecikme ve sunucu sorunlarının hem bu takımın hem de diğerlerinin performanslarını olumsuz bir şekilde etkilediğini de belirtmek gerek.

Elemelerden alnının akıyla çıkan compLexity ise hem grup aşamasında hem de playoff’larda gösterdiği takdire şayan performansıyla göz doldurdu. Dota 2 profesyonel sahnesinde bir türlü işleri yolunda gitmeyen takımın son kadrosuyla kötü gidişata bir dur diyerek TI5’de yakaladığı bu başarıyı sürdüreceğini tahmin ediyoruz.  Ayrıca yeni kadrosuyla bu takımın The International davetiyesini kapmasıyla beraber bu zamana kadar TI serilerinde hiç görmediğimiz oyuncuların heyecanına tanık olacağız.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir