Dota 2 mix

TNC Predator ESL One Hamburg Şampiyonu Oldu

Almanya’da düzenlenen ESL One Hamburg turnuvasında grup aşamasını namağlup bitiren TNC Predator 125.000 dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu.

5 Gün süren turnuvada 12 adet takım bulunuyordu. TNC Predator Gambit, Ninjas in Pyjamas, Wind and Rain, Quicy Crew ve Team Liquid ile B gurubunda yer alıyordu. TNC Predator gurubu 4 galibiyet ve bir beraberlik alarak bitirirken aynı grupta yer alan Team Liquid’in 1 galibiyet 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile gurubu sonuncu bitirmesi onlar için büyük hayal kırıklığı oldu.

TNC Predator grup aşaması sonrasında A grubunun ikincisi Alliance ile eşleşti, Alliance’ı 2-0 ile geçmeyi başaran ekip bir üst tura yüksek kuradan girmeyi başardı. Bir üst turda gruptan Gambit ile karşılaşan TNC, Gambit’e karşı da 2-0 üstünlük kurmayı başardı ve play-off maçı kaybetmeden finale yükselmiş oldu. Bu sırada düşük kuraya geçen Gambit orada Alliance ile karşılaştı ve onları 2-1 yenerek yine de finale çıkmayı başardı. Böylelikle TNC Predator ve Gambit finalde yeniden karşılaştılar.

Bo5 formatında oynanan Final mücadelesinde ilk maçı 23 dakikada rahat bir şekilde kazanan taraf TNC Predator oldu. İkinci maçta direniş gösteren Gambit, Ember Spirit ve Gyrocopter tercihleri ile kazanmayı bildi. Üçüncü maçta Tims’in başarılı oyunu, yakın geçen maçın TNC Predator tarafından kazanılmasını sağladı. 4. maçta Gambit oldukça başarılı bir takım savaşı kompozisyonu kurdu ve maçı kazandı.

Son maç Gambit istediği şampiyonları alan taraf gibi gözüküyordu. Koridorlarda güçlü durumda başlayan Gambit’e karşı TNC maç başında aldığı birkaç skor ile beraber güçlenerek devam etti ve hem son maçı, hem seriyi hem de ESL One Hamburg turnuva birinciliğini kazanmış oldu. Böylelikle TNC Predator The International 2019 sonrasında katıldığı ilk turnuvada şampiyon oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir