FIFA

Beşiktaş eSports, FIFA eWorld Cup’a katılacak

Beşiktaş eSports oyuncusu Burhan “BNY” Yerli, 26 Ocak’ta Barcelona’da düzenlenecek EA Sports FIFA eWorld Cup’a davet edildi.

Dünyada espor sahnesine adım atan ilk spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, EA Sports FIFA 18 dünyasına da giriş yapıyor. Yarın başlayacak ve üç gün devam edecek eWorld Cup’a katılma hakkı elde eden Beşiktaş eSports oyuncusu Burhan Yerli, Kasım ayındaki son 16 etkinliğine katılabilmek adına ter dökecek. Hafta sonu turnuvalarında aldığı başarılı skorlarla önemli bir sıralama elde eden Burhan “BNY” Yerli, bu başarısıyla EA Sports tarafından etkinliğe davet edildi.

FIFA eWorld Cup, EA Sports’un bu yıl gerçekleştirdiği en büyük espor etkinliği olacak. FIFA Ultimate Team 18’de hafta sonu turnuvasına katılan ve iyi bir derece elde eden 128 kişinin davet edildiği eWorld Cup’ta  oyuncular son 16’ya kalma mücadelesi verecek. Beşiktaş eSports oyuncusu Burhan “BNY” Yerli de bu on altı ismin arasında yer alması halinde Kasım ayındaki büyük şampiyonada kulübünü ve ülkemizi temsil edecek. Sekiz kişinin PlayStation 4’ten seçileceği etkinlikte, geri kalan sekiz kişi de Xbox One oyuncuları arasından alınacak. Turnuva öncesi, sonrası ve tüm maçlarıyla EA Sports’un Twitch.tv ve YouTube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Öte yandan bir başka temsilcimiz Space Soldiers’ın FIFA oyuncusu Emre “Riv9” Kayır da Barcelona’ya davet alarak önemli bir başarıya imza attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir