EA FC 24 FIFA

EA FC 24 Erken Erişime Açıldı

EA‘nin sevilen serisi eski adıyla FİFA, yeni adıyla ise EA FC’nin son oyunu EA FC 24 bugün itibariyle erken erişime açıldı. EA‘in kadın-erkek eşitliğini ön planda tuttuğu FC 24, ön sipariş rekorları kırmıştı. Oyunun erken erişime açılması ile birlikte haberler gelmeye başladı. Gelin olan bitenleri birlikte inceleyelim.

Öncelikle Nedir Bu EA FC 24?

EA FC 24 aslında FİFA serisinin aynısı olan fakat hem adının hemde oyun motorunun değişmesiyle birlikte piyasaya bomba gibi düşen oyundur. FİFA 23‘te kullanılan HyperMotion 2.0 teknolojisinin daha gelişmiş hali olan HyperMotion V motorunu kullanacak olan FC 24‘te artık oyun daha gerçekçi olacak. Ayrıca EA FC 24‘te kadın ve erkek futbolcular aynı takımlarda oynayabilecek. Bu özellik, özellikle cinsiyet eşitliği ve çeşitlilik konusunda önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

EA FC 24‘ün çıkış tarihi ise 29 Eylül 2023. EA FC 24 PC platformunda yer alan standart versiyonu 1199 TL’den satışa sunulurken, en pahalı versiyonu olan PlayStation için EA FC 24 Ultimate Edition ise 1699 TL’den satılıyor.

EA FC 24

EA FC 24’ün İlk Haberleri

Olmazsa olmazımız IShowSpeed yine bir yerde olay olmaya devam ediyor. Paket açılımı sırasında sırasıyla İngiliz; sol bek; Manchester United tüyolarını gören Speed, oyuncunun kadın olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemiyor.

Yine Speed var. Speed EA FC 24’te ilk açtığı paketten tanıdık bir yüz çıkartıyor. Beşiktaş‘ın file bekçisi Mert Günok‘u çıkartan Speed Mert’ten çokta memnun kalmamış gibi.

Eğlenceli haberler olduğu gibi üzen haberlerde var. FUT Esports‘un sevilen yayıncısı ve aynı zamanda EA Creator’s Network ekibinde yer alan Ege Arseven FC 24‘ün erken erişiminden yararlanamadı. Ege Arseven yaptığı uzun bir açıklama ile sevenlerine durumu açıkladı.

Harika… Biraz uzun olacak kusura bakmayın. Yine espor içerisinde bulunduğum için oyuna erken erişim sağlayamıyorum. Oyunu en üst seviyesinde oynadığım için 3 senedir EA’in Creator’s Network ekibinde olmama rağmen erken erişim alamayarak resmen cezalandırılıyorum. Esporcu olarak oyuna erken erişip “AVANTAJ” elde ederim diye bana ne oyun ne yayın yapma izni veriliyor. Kural kuraldır zaten uyuyorum, amacım saygısızlık yapmakta değil ama gerçekten aklım almıyor bu saçma kuralı. Benim önceliğim espor olsa ve avantaj elde etmek istesem diğer bütün esporcular gibi oyunu bir şekilde elde edip kendim gider paket açar, coinleri biriktirir Mbappe’yi çekerim ucuza ve avantaj elde etmiş olurum. Bunu senelerdir yayınla alakası olmayan bütün yabancı esporcular yapıyor zaten. Ben senelerdir ne kadar zor olsa da ikisini birlikte götürmeye çalışıyorum ve 5 senedir her şekilde saatlerce oynadığım, sevdiğim ve içerik ürettiğim oyunun en hype gününde belki kendi kanalımın rekorlarını kırıp saatlerce sevip izleyen insanlarla eğlenecekken evde oturup bu heyecanı paylaşamamak çok üzüyor. Ne espormuş gerçekten inanılmaz. Bu sene espor sistemi bile doğru düzgün belli değilken herhalde bu sene izin verirler diye düşünüyordum, bu yönde birkaç gündür söylemlerde bulundum ama maalesef olmadı. Yayın bekleyenlerden özür dilerim. Senelerdir ne yurtdışındaki lansmanlara gidebildim, ne oyuna erken erişebildim. Sabahtan beri izleyicilerim soruyor “Abi yayın ne zaman? Sana geldi mi oyun? Yayın açabilecek misin?” ve ben ambargo kalktıktan 1 saat sonra cevap alabiliyorum ve oyunun tarafıma hala gelip gelmeyeceği bile belli değil. Dünyanın sonuymuş gibi davranmanın ve öfleyip pöflemenin anlamı yok sadece bu işe çok canım sıkıldı ve ilk defa bu tarz içimi dökmek istedim. Bu durum beni hem içerik üretmek hem de espor anlamında çok daha motive ediyor. Oyun, içerik ve yayın tarafında sabahlara kadar grind ile tabiri caizse içinden geçeceğim. 22 Eylül’de oyunun herkese açılmasıyla beraber yine saatlerce eğleneceğimiz günler başlayacak. Seviliyorsunuz

FC 24‘ün kadın erkek eşitliğini ön plana çıkartması çok güzel olmakla beraber birçok sorunu beraberinde getirdi. Bir TikTok kullanıcısının yaptığı Rodman ve Adama Traore kıyaslaması gündem oldu. Kullanıcı iki oyuncunun fizik gücünün 83 gücünde olması üzerine fotoğraflardan kıyaslama yaptı.

PUBG Nations Cup 1.Gün Özet

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir