FIFA

FIFA’da iyi kadro kurulurken nelere dikkat edilmeli?

Ultimate Team oynayan oyuncuların içlerinden sürekli takımım yeterince iyi değil düşüncesi geçer. Özellikle kaybedilen maçlardan sonra bu bir neden olarak görülür. Öyle ki takım kalitesindeki fark çok fazlaysa oyun içinde de bu belli olmaktadır. Peki iyi bir kadro nasıl kurulur, kurulurken nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle çoğu oyuncunun yanlış bildiği bir durum var ki, bu da paket açmak. Hangi kaynak olursa olsun, paket açmak çok büyük ihtimalle zararınıza olacaktır. Öyle ki draft moduna 15.000 jetonla katılıp bütün maçlarınızı kazansanız bile, alacağınız ödüllerden 15.000 jeton kazanamıyorsunuz. Bu durumun birkaç istisnası var. Oyun ilk çıktığı zamanlar tüm oyunculardan markette az miktarda olduğu için çıkan oyuncular daha yüksek fiyatlara satılabiliyor. Diğer istisna ise FIFA Points ile paket açmak. Bu sayede gerçek para ile oyun içine kaynak aktarabilmiş oluyorsunuz. Kısacası, oyunu eğlence amaçlı oynuyorsanız, jetonlarınızı paket açmayarak istediğiniz oyuncuları almak için harcarsanız, takımınız için daha iyi olacaktır.

Peki diğer oyuncular bu ikonları nasıl açıyor? Yurt dışında yüksek maaş alan oyuncu kesimi, neredeyse her ay FIFA Points alarak paket açıyor. Bunlara ekstra olarak, Youtuberlar, profesyonel oyuncular, yayıncılar da işleri gereği mümkün olduğunca oyuna para yatırıyorlar. Ancak istenilen ikonları alma yöntemi para biriktirmek ile oluyor. Haftasonu Ligi şu anda en garanti ödül veren platform olduğu için, oyuncu ne kadar galibiyet alırsa o kadar iyi kadro kurabiliyor. Yani haftasonu liginden aldığınız ödüller ile takımınızın kalitesi arasında bir bağlantı var.

Kadro Kurma Görevleri ise oyundaki bir diğer dinamik. Verilen oyuncu ödülleri cezbedici görünse de, satılamaz olmaları bir dezavantaj yaratıyor. Bu görevler yapılmadan önce harcanan jeton miktarına dikkat etmek gerekiyor. Toplam bütçenizin yarısını harcamak muhtemelen sizin için iyi olmayacaktır, çünkü bir süre sonra kazanacağınız oyuncunun etkili devri geçmiş olacaktır. Bu durumun istisnaları, özel etkinlikler ve ikon görevleri oluyor. İkonlar her an etkili olduğu için yapılması daha avantajlı olabiliyor, aynı şekilde yakın zamanda gelen FUT Doğum Günü kartları gibi özel etkinliklerde çıkan görevler de oyuncuların ilgisini çekiyor.

Bir diğer önemli konu ise kimya. Kimyanın etkisi oyuncuların genelinde doğru bilinmiyor. Kısaca anlatmak gerekirse; takım kimyası yedekten giren oyuncuları, ilk 11’deki oyuncuların kimyası ise kendilerini etkiliyor. Kimya değeri ne kadar yüksekse, oyuncunun kimya stilinden aldığı bonuslar da artıyor. Takım kimyasının 100 olması ise, yedekten giren oyuncunun 5 kimya ile oynamasına yarıyor. Bu nedenle oyuncuların kimyasının yüksek olması, aslında oyuncu değerlerini de arttırıyor. Profesyonel oyuncular genelde en az 7 kimyalı oyuncularla maça başlıyorlar.

Bunların dışında oyuncu ve formasyon seçimi de tabi ki önemli, ancak genel olarak bu konularda oyuncular daha bilinçli. Mümkün olduğunca kendinizi rahat hissettiğiniz oyun biçimine uygun seçimler yapmanız yararınıza olacaktır.

FIFA ile ilgili çok çeşitli içerikler üreten Jaji’yi YouTube kanalından da takip edin…

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.