FIFA

Vodafone Giants ve Movistar Riders eLaLiga Santander’e katılacak

Vodafone Giants ve Movistar Riders, geçtiğimiz hafta sonu yapılan eLaLiga sezonu başlangıcının hemen ardından İspanyol FIFA 20 ligindeki futbol kulüplerden Sevilla FC ve Atletico Madrid ile ortaklık kurulduğunu açıkladı.

Vodefone Giants, Sevilla FC ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Takımın dört oyuncusu 2020 yılında Sevilla FC’yi temsil edecek. Vodafone Giants CEO’su José Ramón Díaz, “eLaLiga’da Sevilla FC gibi önemli bir kulübü temsil etmekten onur duyuyoruz. Eminim birlikte harika sonuçlar elde edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Diğer tarafta da Atletico Madrid’in espor organizasyonu Atlético de Madrid eSports ile İspanyol espor organizasyonu Movistar Riders anlaşma imzaladı. Movistar Riders CEO’su Fernando Piquer şunları söyledi: “Atlético de Madrid ile çalıştığımız üç yıldan oldukça mutluyuz ve bu birliktelik bizi gururlandırıyor. Organizasyon, LaLiga tarafından düzenlenen çok güzel bir yarışma olacak. Mümkün olduğu kadar çok şey yapmak için elimizden geleni yapacağız. ” dedi.

eLaLiga’nın ikinci sezonunda toplam 100.000 € (83.246.50 £) ödül dağıtılacak. Ekipler çevrimiçi maçlar ve turnuvalar yoluyla puan kazanacaklar. FIFA 20 Global Series League ise Barcelona’da sezon ortasında bir turnuva düzenleyecek ve sonuçta 9 Mayıs’ta Madrid’de canlı finallerde sona erecek.

eLaLiga gibi FIFA20 Global Serisinin en önemli organizasyonlarından birine daha fazla takımın dahil olduğunu görmek izleyicileri heyecanlandırıyor. Kulüplerin aynı zamanda mevcut yerleşik espor organizasyonlarıyla güç birliğine gitmeleri de takipçiler için güzel sonuçlar doğuracaktır. Daha fazla birlikteliği liglerde görmeyi diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir