Haber

Esporda bu hafta: Will Smith, Meyers Leonard, SK Telecom…

Ülkemizde havalar her ne kadar tuhaf bir şekilde soğusa da esporda gündem soğumak bilmiyor. Esporun bu haftaki gündeminde ünlülerin yatırımları ve büyük markaların sponsorluk anlaşmaları var. 

Gen.G yatırım turunda Will Smith gibi önemli isimlerden 46M$ topladı

Güney Kore merkezli Gen.G, uluslararası bir espor organizasyonu olmak için yatırım turuna çıktı.

League of Legends ve Overwatch takımlarıyla yakaladığı başarı sayesinde kendini dünya çapında büyük bir organizasyon yapma hedefi taşıyan şirket, çıktığı yatırım turunda, ünlü aktör Will Smith ve Japon futbolcu Keisuke Honda gibi isimlerden toplam tam 46M$ topladı.

Portland Trail Blazers’ın ünlü oyuncusu Meyers Leonard, FaZe Clan’a yatırım yaptı

NBA’in ünlü basketbolcularından Meyers Leonard, epsor sektörünün en ünlü markalarından FaZe Clan’a yatırım yaptı.

FaZe Clan, Youtube ve benzeri sosyal medya mecralarını aktif ve etkili bir şekilde kullanan gençlerden ibaretken şu an Kuzey Amerika’nın en büyük espor organizasyonu hâline geldi. Ekip en son Meyers Leonard’dan yatırım aldı. Takımın halihazırda Nissan, HTC, Steelseries ve G Fuel gibi markalarla sponsorluk anlaşması bulunuyor.

SK Telecom, Riot Games’e sponsor oldu

Güney Kore’nin ve dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan SK Telecom, Riot Games’in iletişim sponsoru oldu.

Esporun Asya’daki varlığı dünyanın pek çok farklı kıtasından daha büyük bir etkiye sahip. Çin, Güney Kore, Tayvan ve Japonya gibi büyük ülkeler, hem büyük bir teknoloji üreticileri hem de esporun uzun yıllardır kalbi durumundalar. Takımlar ve oyuncular sektörde hem piyasadan hem de devletten birçok teşvik ve yardım alıyor. Hâl böyle olunca, yapılan sponsorluk anlaşmaları da gayet büyük oluyor.

Riot Games de esporun kalbinde her geçen gün bünyesine bir marka daha eklemeye devam ediyor. Daha önce birçok dünya deviyle anlaşmalar imzalayan şirket iletişim sponsorunu üç ciddi şirket arasından seçti: KT ve LG’nin de katıldığı ihaleyi kazanan SK Telecom oldu.

DreamHack’in CS:GO ve Dota 2 turnuvaları Caffeine.tv’de yayınlanacak

Turnuva organizasyon şirketi DreamHack, Caffeine.tv ile işbirliğini duyurdu.

DreamHack’in 2019 yılında düzenleyeceği CS:GO ve Dota 2 turnuvaları, Caffeine.tv’de yayınlacak. Elbette tüm yayın akışı sadece söz konusu streamer sitesi üzerinden yayınlanmayacak, ayrıca Twitch ve Youtube gibi benzeri platformlar üzerinden de yayın gerçekleşecek. Ayrıca sitenin yayın akışında, “Overtime” adlı bir şov programı düzenlenecek DreamHack Open Rio (19-21 Nisan) için.

Esporda her hafta yaşananları güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.