Ninja Company Satıldı Lol Espor League of Legends

LoL Espor’un Türkiye Yöneticisi Ninja Company Satıldı!

Oyun Devi Nazara Technologies, Türkiye’de Fiziki Varlık Kazanarak Ninja Company Global’i Satın Aldı

Hindistan merkezli, halka açık bir medya, eğlence ve oyun grubu olan Nazara Technologies, Türk oyun ve espor şirketi Ninja Global FZCO’yu Singapur merkezli iştiraki Nodwin Gaming International Pte Ltd. aracılığıyla satın aldığını duyurdu. Bu adım, Nazara’nın İstanbul ve Dubai’de ortak merkezi bulunan, oyun sektörüne odaklanmış bir pazarlama ajansı olan PublishMe Global’i yakın zamanda satın almasının ardından geldi.

Nodwin Gaming’in Ninja Global’i satın alması, Nazara’nın özellikle Türkiye ve Ortadoğu gibi gelişmekte olan pazarlardaki küresel varlığını güçlendiriyor. Nazara Technologies, bu satın almanın bölgedeki yayıncılara ve markalara çözümler sunma yeteneğini artırdığını vurgulayarak pazar teslimat ağını genişlettiğini belirtti.

Nodwin Gaming International Pte Ltd. ise Ninja Global’in satın alımının temel çokdilli yetenekleri getirdiğini vurgulayarak, oyun ve espor teslimatı ve üretimi için rekabetçi bir küresel platform konumuna geldiğini ifade etti. Ayrıca, Nazara Technologies, bu satın alımı, bölgedeki teknolojiye hakim genç nüfusun getirdiği çok oyunculu ve strateji oyunları başta olmak üzere, gelişmekte olan mobil oyun pazarına açılma fırsatı olarak görüyor.

Nodwin Gaming’in Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Akshat Rathee, Ninja Company şirketinin satın alımı hakkında heyecanını şu şekilde dile getirdi: “NODWIN Gaming, özellikle yeni BRICS+ küresel ağı içindeki önemli gelişmekte olan pazarlara özel bir odakla küresel varlığını genişletirken, Ninja’nın entegrasyonu doğal ve önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor. Bu satın alma, bizi yerel espor ekosistemlerini güçlendirmeye, birçok gelişmekte olan pazarın potansiyelini anlamaya ve açığa çıkarmaya hazırlıyor.

Operasyonel liderlik açısından, Gökhan Kazar, Nodwin Gaming için Ortadoğu bölgesinde operasyonları denetleyecek, PublishMe’den Doruk Demirsar ve Bilge Karageyik ise Türkiye’deki operasyonlara liderlik edecek. Kazar ve Demirsar, Ninja Dubai’nin kurucuları olarak görev yapıyor.

Ninja Company Satıldı Lol Espor
Ninja Company Satıldı Lol Espor

Espor sektöründen satış hakkında yorumlar:

Ninja Company’nin el değiştirmesiyle sizce Şampiyonluk Ligi’nin ve Türkiye 2.Ligi’nin geleceği nasıl olacak? Yorumlarda fikirlerinizi bizlerle paylaşın.

Bu satın alımdan sonra Ninja Company tarafında neler değişecek sabırsızlıkla bekliyoruz. Umarız türkiye esporu için olumlu adımlar atılır.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir