League of Legends

5Mid Özetliyor: League of Legends 10.10 Yama Notları

5Mid Özetliyor: League of Legends 10.10 Yama Notları

10.10 yamasında tatmin edici güçlendirmeler veya zayıflatmalar olmadı. Annie metaya yavaş yavaş ayak uydurmaya başlarken, Kayn’ın koltuğu sallanmaya başladı.

10.10 yaması ile Riot Games tüm oyuncular için tatmin edici bir raporlama sistemi getireceğinin sinyallerini verdi. İleriki dönemde seçim ekranında da raporlama imkanı olacağının ve oyunda beslemekten ziyade oyunu kazanmak istemeyen, elinden geleni yapmayan ve takımını trolleyen oyuncular içinde bir sistem geliştirdiklerini söyledi. 10.10 yamasında cezalandırma sistemi biraz daha hassaslaştı diyebiliriz.

Güçlendirilen Şampiyonlar

Belki de en ön plandaki iyileştirme Annie’ye geldi. E’sinin sağladığı hasar azaltma artırıldı. Ayrıca dar alandaki takım savaşlarında daha da etkili olması için Tibbers’ın etrafa yaydığı hasar iki kat artırıldı. Irelia ise ilk çıktığı zamanki gücünden eser kalmayan şampiyonlar arasında devam ediyor. Taşıma potansiyelini elinden alınan şampiyon, bu yamada da ilgi odağı olacak bir güçlendirme almadı. Sadece E yeteneğinin taban hasarı artırıldığı için şampiyon yerinde saymaya devam edeceğe benziyor. Uzun süredir ormanda görmediğimiz Nidalee’nin mızrağının verdiği hasar, artık geç aşamalarda daha fazla olacak.

Sivir ise uzun bir süredir nişancı metasında kendine yer bulamıyordu. 10.10 ile ufak bir güçlendirme alsa da ona metanın kapıları hala kapalı. E’sinin sağladığı mana miktarı artırıldı. E’sinden kazandığı mana ile koridor itme ve dürtme mekaniği iyileştirilmiş oldu. Soraka ise son gelen yamaların birçoğunda güçlendirme almasına karşın hala gücüne kavuşamadı. Bunu gören Riot Games, Soraka’yı bir kez daha güçlendirdi. Q’nun taban hasarı ufak miktarda artarken, W’nun can bedeli azaltma oranı erken seviyelerde arttı. Bu da canını fazla kaybetmeden erken koridor takaslarını yapabilmesi anlamına geliyor. Twisted Fate uzun bir zamandan sonra güçlendirme aldı. Taban saldırı gücü(3) ve zırh değeri(1) artırıldı. Ulti’sinin mana miktarı ise 50 düşürüldü. Son iyileştirme ise Trick2g’ye geldi. Udyr’ın en çok ihtiyacı olan taban değerleri artırıldı demek yanlış olmaz. Hareket hızı, taban mana yenilenmesi, taban mana miktarı ve can miktarı artırıldı.

Zayıflatılan Şampiyonlar

Yeni yeni üst koridorda da kendine yer bulmaya başlamışken Kayn hemen zayıflatma aldı. Darkin halinde verdiği hasara göre iyileştirmesi %34,5 – 43’ten %30 – 40’a düşürüldü. Taric’in seviyeye bağlı can artışı azaldı ve W’sunun kendine ve dostuna sağladığı zırh miktarı azaldı. Dereceli sıraları şuan mahveden Maokai, üstüne hemen zayıflatmayı çekti. Q’sunun mana miktarı 10 artarken Maokai’nin taban mana miktarı azaldı. Hasarının yanında mobilitesi de oldukça fazla olan Miss Fortune’nun W yeteneğinden kazandığı ilave hareket hızı tüm yetenek seviyeleri için 10 azaltıldı. Koridor aşamasında minyon kaçırmasına sebebiyet verebilir.  Üst koridorun kabadayılarından Kled ise erken oyundaki gücüne bir darbe aldı. Q’nun bekleme süresi erken yetenek sevilerinde arttı. Artık üzerinize atılan daha az Kled göreceksiniz. Katarina’nın pasifinin hasar oranı düşürüldü ancak çok ufak bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak orta koridorun göz bebeği Diana zayıflatma aldı. Taban canı(24) ve saldırı gücü(1) azaltıldı. Bize soracak olursanız canının azaltılması gerekli bir zayıflatmaydı. Erken oyunda girdiği takaslardan üstün çıkmasına sebebiyet veriyordu. Pulsefire Fiora, Lucian, Pantheon, Ekko kostümleri ise yarın sunucuya gelecekler.

 

Keyifli Oyunlar Dileriz!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.