League of Legends

European Masters’ta şampiyon Origen oldu

EU Masters finalinde Illuminar Gaming’i 3-0’lık net bir skorlar geçmeyi başaran Origen, turnuvayı şampiyon tamamlayarak 40 bin Euro’luk büyük ödülün sahibi oldu.

EU LCS ve CS sahnelerinden kötü günler geçirip düşmesinin ardından bir süredir ortalarda gözükmeyen İspanyol ekibi Origen, ses getiren bir dönüş yaptı. European Masters 2018 Bahar turnuvası için iddialı bir kadro oluşturan Origen, amacına ulaştı ve şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı. İlk olarak üst koridor ve orman pozisyonlarını belirleyen ekip, eski G2 oyuncusu Expect ve Koreli efsane Insec’i transfer ettiğini duyurdu.

Orta koridora geçtiğimiz sezonu yayıncılık yaparak geçiren Forggen’ı getiren Origen’de tüm bu transferlerin ardından Forgiven’in kadroya dahil edileceği dedikoduları dolaşmaya başladı. Beklenen haber birkaç gün sonra geldi ve İspanyol ekibi alt koridorunu ForgivenJesiz ile doldurdu.

Grubunu ilk sırada tamamlayıp çeyrek finallerde Ninjas in Pyjamas ile eşleşen Origen, güçlü rakibini 2-1 ile geçti ve yarı finallerin yolunu tuttu. Burada da MAD Lions’ı aynı skorla deviren ekip, finalde karşılaştığı Illuminar Gaming’i maç vermeden mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.