League of Legends League of Legends Haberleri

CLG, yedinci haftaya akademi nişancısı Wind ile başlayacak

CLG, LCS’in yedinci haftasına as nişancısı Stixxay yerine akademi oyuncusu Wind ile başlama kararı aldı.

Counter Logic Gaming, son sıradan kurtulmak için bir şeyler denemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Dünya şampiyonu orta koridoru Crown ile yollarını ayırıp Amerikalı oyuncu Pobelter ile anlaşmışlardı. Bu hafta da tecrübeli nişancı Stixxay’i akademiye çekip genç oyuncu Wind ile LCS’te oynayacaklarını açıkladılar.

CLG kelimenin tam anlamıyla dehşet bir sezon geçiriyor. Hem LCS’te hem de akademi liginde ikişer galibiyet alarak son sıraya demir atmış durumdalar. Geriye oynanacak sadece altı maç kalmışken LCS’te en yakın rakipleri ile aralarında 3 puan fark var. Counter Logic Gaming’in bu sezonu son sırada bitirmemesi muhtemelen bir mucize olur. Belki de bu yüzden bir şeyler deniyorlar. Kaybedecek bir şeyleri kalmadığı için.

Kaybedecek bir şeyleri kalmadığı için diyorum çünkü Wind, istatistiksel olarak pek iyi bir tablo çizmiyor. Daha önce diğer takımların, akademi oyuncuları iyi bir performans sergileyince onu as takımda oynattıklarını görmüştük. Team Liquid’in Tactical’ı as kadroya çekmesi gibi. Ama Wind, akademi takımında oynadığı sekiz maç sonunda sadece bir galibiyet alabildi.

Genç nişancının KDA istatiği de pek iç açıcı değil. Altı ayrı şampiyon ile ortalama 1,56 KDA’ya sahip Wind, alanının en kötü KDA oranlarından birisine sahip.

CLG, önümüzdeki hafta Evil Geniuses ve Team Liquid ile karşılaşacak. Bakalım takımın oyuncu değişikliği hamlesi nasıl bir sonuç verecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir