League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te bu yaz izlenmesi gereken beş oyuncu

League of Legends sahnesinin önde gelen liglerinden NA LCS’te, şampiyonluğa giden yolda takımları için kilit rolde bulunan ve performansı merakla beklenen beş ismi sizler için derledik.

NA LCS’te bu sezon öncesi pek fazla dikkat çeken transfer yapılmadı. En çok dikkat çeken hamleler Doublelift’in tekrar TSM’e dönmesi ve sezon boyu bu oyuncunun boşluğunu dolduran WildTurtle’ın veteranlar ekibi FlyQuest’e transfer olması oldu. Bunun yanında Immortals ile Counter Logic Gaming ekiplerinin ormancı takası da konuşulan değişikliklerden biri oldu. Bilindiği üzere geçtiğimiz mevsim çoğunlukla Cloud9 ve TSM arasındaki çekişme ile geçti. Finale kadar çıkan bu iki ekipten gülen taraf TSM oldu ve Play-in aşamasını da geçen takım MSI 2017’de bölgesini temsil etme hakkı elde etti. Eleme aşamasında Vietnam temsilcisi GAM karşısında çok zorlanan ve gruplarda da istediği başarıyı elde edemeyerek playoff’lara dahi kalamadan elenen Team SoloMid, destekçilerini üzmüş oldu. Ligin üçüncülük maçında ise beklenenden daha iyi bir sezon geçiren iki ekip karşı karşıya geldi: FLY-P1. Kıran kırana geçen bu mücadelenin kazananı Phoenix1 oldu ve veteran oyunculardan oluşan kadrosuyla sempati toplayan FlyQuest, bu sonucun ardından ligi dördüncü sırada tamamlamış oldu. Bu sezon ise yapılan transfer hamleleri ve hazırlık kamplarının takımları nasıl etkilediği, sezon sonunda gülen tarafın kim olacağı merak konusu. Biz de Kuzey Amerika LCS’in bu sezon dikkatle izlenmesi gereken beş ismini sizler için derledik:

1. Doublelift

Doublelift’in yeteneğini, yaptığı onca şeyden sonra tartışmaya dahi gerek yok. Gerçek hayatta sihirbazlık yapmaktan hoşlanan ve LoL sahnesindeki ismini dahi meşhur bir iskambil kartı numarasından alan başarılı nişancı, oyunuyla da izleyenleri büyülemeyi başarabiliyor. Geçtiğimiz yıl profesyonel sahneye ara verdiğini açıklayan ancak son haftalar için Team Liquid’e transfer olarak takımın ligde kalmasında pay sahibi olan Doublelift, bu mevsim tekrar TSM formasıyla mücadele edecek. Verilen aranın başarılı oyuncuya neler kattığı, takım ile kısa sürede eski uyumu yakalayıp yakalayamayacağı şu an için merak edilen konular arasında ön plana çıkıyor. Bu yıl yine şampiyonluğun en büyük adayı olan TSM’in uluslararası turnuvalarda Doublelift’in takıma dahil olmasıyla birlikte çıkışa geçmesi de muhtemel.

2. Goldenglue

Geçtiğimiz yıllarda LCS düzeyinde bir ligde mücadele eden takıma transfer olup ilk sezonu kötü geçirmek, birçok oyuncunun bir daha toparlanamamasına sebebiyet vermişti. Baskıyı kaldıramayan yetenekli oyuncular önlerine gelen yıldızlaşma fırsatını iyi değerlendirememiş ve haliyle bu sahneden silinmişlerdi. Bunun zıt örnekleri de tabii ki mevcut. Jensen ve Huhi, ilk sezonlarında iyi bir başlangıca imza atamayan ancak daha sonra toparlanıp bu durumdan sıyrılmayı başaran isimler olarak ön plana çıkıyor. Goldenglue’nun bu iki taraftan hangisine kayacağı bu sezon sonunda muhtemelen belli olacak. Kore’de kampa giden oyuncu, oldukça yetenekli ve mental sıkıntıları aşması durumunda bu sezon ses getirme potansiyeline sahip.

3. Akaadian

Echo Fox’ta oynamaya başladığından bu yana izleyicilerin beğenisini toplayan Akaadian, özellikle erken oyundaki performansıyla takımına katkı sağlıyor. Sezon içinde birçok kez Kha’zix oynayan ve Lee Sin ile de yine oyun başında etkili olabilen oyuncunun en büyük problemi mücadelenin sonlarında performansında düşüş yaşaması. Bu problemi aşması halinde ligin en iyi ormancılarından biri konumuna gelme potansiyeline sahip olan Akaadian, takımı Echo Fox’un üst sıralarda yer alma hedefinde de kilit bir rolde yer alıyor.

4. Wildturtle

Geçtiğimiz sezon başında Doublelift’in yerini doldurması için TSM tarafından takıma dahil edilen WildTurtle, mevsim içinde ve playoff aşamalarında yeterli bir performans gösterdi diyebiliriz. Ancak TSM’in birincil shotcaller’ı olan ve agresif oyun tarzıyla takımı ateşleyen Doublelift’in bu misyonunu üstlenemeyen WildTurtle, özellikle MSI aşamasında kendinden beklenmeyecek düzeyde kötü bir performans ortaya koydu ve bu durum haliyle TSM’i de olumsuz yönde etkiledi. Şimdi ise veteran oyunculardan oluşan FlyQuest’te mücadele edecek olan başarılı nişancının, takımdaki rahat hava sayesinde oyununa odaklanıp eski günlerine dönmesi oldukça muhtemel. Yani bu sezon izleyiciler eski WildTurtle’ı tekrar seyretme şansına sahip olabilirler.

5. Dardoch

2015 yılında Team Liquid’in akademi takımında mücadele eden ve bir sonraki sezon as takımda kendisine forma şansı verilen Dardoch, beklentilerin üstünde bir performans ortaya koymuş ve kalitesini ispatlamıştı. Oldukça hırslı olan ve agresif bir oyun tarzına sahip genç yetenek, Team Liquid’de yaşadığı uyum problemlerinin ardından Immortals’a transfer olmuş, burada bireysel olarak iyi işler ortaya koysa da takımının iyi bir mevsim geçirmesini sağlayamamıştı. Bu sezon başında ise önemli bir takas transfer sonrası CLG’ye giden Dardoch, yeni takımıyla uyum problemlerini aşması halinde önemli başarılar kazanabilir. Dardoch’un çok yetenekli olduğu su götürmez bir gerçek, başarılı ormancı kişisel olarak da kendini geliştirmesi halinde bu sezonun konuşulan isimlerinden biri olabilir.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir