League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games Türkiye, Nimo TV ile anlaşma imzaladı

Riot Games Türkiye, Çin’in büyük yayın tekelinin bünyesinde faaliyet gösteren Nimo TV ile yayın ortaklığı anlaşması imzaladı.

Bir süredir, ligimizde mücadele eden takımlarla yaptığı sponsorluk anlaşmaları veya Kış Mevsim Finallerinde karşınıza çıkan reklamlar sebebiyle Nimo TV’yi bir şekilde görmüş olabilirsiniz. Çin’in en büyük oyun yayını platformu olan HUYA’nun bünyesindeki bu platform artık Şampiyonluk Ligi karşılaşmalarına ev sahipliği yapabilecek. Tabii ki Twitch veya YouTube gibi platformlardan da yayınları izlemeye devam edebileceksiniz.

Bu anlaşma ile ilgili hem Riot Games Bölge Müdürü Erdinç İyikul hem de Nimo TV Türkiye Müdürü Jay Chenglie ayrı ayrı açıklamalar yaptılar.

Erdin İyikul’un açıklamasında şunları söyledi; “Taraftarlarımızla birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ni hayranlarımıza sunacak yeni platformlar ve dağıtım kanalları ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. En iyi yayıncılar ve takımların yanı sıra espor ve etkinliklere dair harika içerikleri kitlemizle buluşturmaya çalışıyoruz.”

Jay Chenglie’nin açıklamaları ise şu şekilde oldu; “Nimo TV “Nimo TV’nin 2020 Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Sezonu’nun ana ortağı olmasından mutluluk duyuyoruz. Nimo TV, Riot Games’le League of Legends severlere kaliteli bir izleyici deneyimi sunmayı hedefliyor.”

Nimo TV’yi ülkemizde ilk olarak, takımlarla yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile tanımıştık. Beşiktaş, 5 Ronin, Team Aurora gibi takımların oyuncuları yayınlarını bu yeni platformda yapmaya başlamıştı. Yeni anlaşma ile birlikte 2020 Yaz Mevsimi’de Nimo TV’de yayınlanacak. Yine de YouTube ve Twitch kanalları da yayın yapmaya devam edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir