League of Legends League of Legends Haberleri

Taktik Savaşları Türkiye sunucusuna geliyor

Çıktığı günden bu yana Twitch’i kasıp kavuran League of Legends‘in yeni oyun modu Taktik Savaşları, 9.13 yamasıyla PBE sunucusundan çıkıp ana sunucularda aktif olmaya hazırlanıyor. Peki ne zaman?

Auto Chess ve Dota Underlords‘dan sonra hamlesi merak edilen Riot Games, Haziran ayının başlarında yeni oyun modu Taktik Savaşları‘nı duyurmuştu. Yaklaşık iki hafta önce PBE sunucularında test edilmeye başlanan Taktik Savaşları, özellikle 10 saati geçen giriş süreleriyle oyuncuları canından bezdirmişti. Bu sürede oyuna bağlanamayan oyuncular Twitch’e yöneldi ve çıktığı gün Taktik Savaşları, 200 binin üzerinde anlık izleyiciyle Fortnite‘ı geride bırakarak birinci sıraya oturdu.

League of Legends‘ın resmi forumundan dün yapılan açıklamada, çıktığı günden bu yana iki dengeleme geçiren Taktik Savaşları’nın ana sunuculara gelmeye hazır olduğu duyuruldu. Yeni oyun modu, Perşembe sabaha karşı gelecek güncelleme sonrası Türkiye sunucularında oynanabilecek. PBE sunucusunda yaşanan yığılmanın benzerini yaşamaktan çekinen Riot Games’in, oyunu bazı geçici kısıtlamalarla yayınlaması bekleniyor. Taktik Savaşları’nın görevleri ve istemci sayfası da mod çıktıktan bir hafta sonra etkinleştirilecek.

Ayrıca, hesap aktarımlarının ve Antrenman Modu’nun 1 Temmuz’a kadar devre dışı kalması ve Özel modların en az 10 oyuncu gerektirmesi de sunucuların yükünü azaltmak için alınan diğer genel önlemler olacak.

Yapılan açıklamada bütün sunucular için duyurulan çıkış takvimi ise şu şekilde:
● Çarşamba Sabaha karşı (26.06.2019)
○ OCE
■ Not: TS’yi ilk gün oynamak için 10. Seviye’de olmak gerekecek ve oyunları kademeli olarak başlatacağız.
○ JP
■ Not: TS’yi ilk gün oynamak için 10. Seviye’de olmak gerekecek ve oyunları kademeli olarak başlatacağız.
● Çarşamba Akşam (26.06.2019)
■ NA
● Perşembe Sabaha Karşı (27.06.2019)
■ TR
■ RU
■ EUNE/EUW
● Cuma (28.06.2019)
○ BR
○ Latin Amerika

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

1 Comment

  • lolct 3 Temmuz 2019

    Uzun süredir bekliyorduk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir