League of Legends League of Legends Haberleri

İspanyol futbol kulübü Valencia League of Legends takımı kuruyor

İspanya birinci ligi La Liga’nın köklü futbol kulüplerinden birisi olan Valencia, eSports Observer sitesine göre e-Spor sahnesine adım atıyor. La Liga’da 6 kere şampiyon olan Valencia’nın öncelikle FIFA, Hearthstone ve Rocket League’te faaliyet göstermek istediği konuşulurken, yıl sonuna doğru da League of Legends takımı kuracağı belirtiliyor.

e-Spor’a olan ilgi günden güne artıyor. Amerika kıtasında birçok büyük yatırımcı League of Legends ve diğer çeşitli e-Spor takımlarına katkıda bulunurken, Avrupa sahnesinde de önemli adımlar atılmakta. Geçtiğimiz aylarda FIFA 16 oyuncusunu takıma katan West Ham United’tan sonra Alman Ligi Bundesliga’nın önemli takımlarından olan FC Schalke de League of Legends takımı satın almıştı. EU LCS’te hali hazırda mücadele etmekte olan S04, Avrupa’da bu ölçekte e-Spor’a adım atan ilk takımlardan birisi olmuştu. Ülkemizde de bilindiği üzere Beşiktaş LoL takımı kurmuş, ardından Fenerbahçe de e-Spor sahnesine adım atmıştı.

Amerika’daki takımların daha çok yatırım aldığı şu aşamada tartışılamayacak bir gerçek gibi gözükse de, Valencia gibi bir devin e-Spor sektörüne giriş yapması, sahnenin çok daha göz önünde olması ve dolayısıyla büyümesine yol açacaktır. Şu an için bu iddialar sadece dedikodudan ibaret olsa da, takımın gönderdiği davette logonun üzerinde açıkça e-Spor görülebiliyor. Valencia’nın League of Legends ve e-Spor’a olan ilgisinin İspanya’da düzenlenen turnuvalar olduğu da söylenmekte.

valencia e-sports

Amerika LCS’te mücadele gösteren NRG e-Sports’un yatırımcıları bilindiği üzere Sacremento Kings’in sahipleriydi. Bununla beraber geçtiğimiz aylarda NBA efsanesi Shaquille O’neal da NRG’ye yatırım yaptığını açıklamıştı. Avrupa’daki takımların büyük futbol isimleri tarafından yatırım alması ise ligin NA LCS seviyesine çıkması anlamına gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir