League of Legends

Yükselme Ligi 21 Haziran’da başlıyor

Bu sezon oldukça çekişmeli geçmesi beklenen ve altı takımın Şampiyonluk Ligi’ne yükselebilmek için mücadele edeceği Yükselme Ligi 21 Haziran’da başlıyor.

Satın alınan slotlar, yapılan oyuncu ve koç transferleri ile bu mevsim daha şimdiden adından oldukça söz ettiren Yükselme Ligi, önümüzdeki hafta çarşamba gününden itibaren start alıyor. Şampiyonluk Ligi’nden düşen HWA Gaming ve Galatasaray Esports’un yanı sıra Oyunhizmetleri Espor Kulübü, Royal Bandits ve Victorious Ace’in de yer alacağı YL’de bu mevsim öncesi sürpriz bir gelişme de yaşandı. TeamTurquality’nin ligdeki yerini satın alan Beşiktaş, bir yıllık aranın ardından espor sahnesine Yükselme Ligi ile dönüş yapıyor. Oldukça iddialı olan ekibin kadrosuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yükselme Ligi’nde geçtiğimiz mevsim de yer alan ancak hayal kırıklığı yaratarak galibiyet almayı başaramayan OHM, Açık Elemeler’deki atağıyla lige tekrar katıldı. Ligde yer alacak olan bir diğer takım da Victorious Ace. FMF Esports adıyla elemelerde mücadele eden ve birinci gelerek YL’ye yükselen ekip, önemli oyunculardan oluşan bir kadro kurdu. Açık Elemeler’de yer alıp lige yükselen son takım ise Royal Bandits. Geçtiğimiz sezon YL’yi kılpayı kaçıran ekip, bu kez amacına ulaştı ve Şampiyonluk Ligi için mücadele etmeye hak kazandı.

Beş hafta sürecek olan Yükselme Ligi’nin takvimi şu şekilde:

  • 1. Hafta: 21 Haziran – 16.00
  • 2. Hafta: 29 Haziran – 16.00
  • 3. Hafta: 5 Temmuz – 16.00
  • 4. Hafta: 12 Temmuz – 16.00
  • 5. Hafta: 19 Temmuz – 16.00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.