Araştırma mix

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Ekim 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Ekim Ayında Nasıl Belirlendi?

Bünyamin “Dokunma” Çaba: PUBG Mobile’da takımı Next Rüya ile Avrupa Şampiyonu olmayı başararak bir süredir yükselişte olan performansının prime’ına geçtiğini gösterdi.

Doğukan “qRaxs” Balaban: Takımı FUT Esports ile beraber Red Bull Home Ground #4: EMEA’da şampiyon olarak takımı ile beraber Tokyo’da oynanacak olan ana turnuvaya kalmayı başardı. EMEA maçlarındaki skor katkıları ve aldığı clutchlar ile kendini bu ayın en iyileri arasına sokmayı başardı.

Benjamin “Beami” Steffensen: FUT Esports’un PUBG oyuncusu Beami, takımı ile beraber PEC:Fall – Finals’da üçüncü oldu ve PGC’ye kalmayı da başardılar. Beami, PEC:Fall’da Twire puanlarına göre sadece takımının değil aynı zamanda turnuvanın en iyilerinden biri de olmayı başararak listemize girdi. Ayrıca şampiyon oldukları Lidoma Drive-by #2’de de yine takımının en iyi oyuncusuydu.

Doğan “xeus” Gözgen: Takımı HOWL Espor ile Türkiye 100.Yıl VALORANT Kupası’nda şampiyon oldu. Turnuva boyunca sürekli yüksek skorlar yakalaması xeus’un listemize girmesini sağladı.

Next Rüya: PMPL Türkiye – Güz Sezonu’nu 6. olarak tamamlayarak PMPL European Championship’e katılmayı başardılar. Katılmakla kalmadılar turnuvada şampiyon olarak Avrupa şampiyonu olmayı başardılar. Bu şampiyonlukla beraber zaten önceden garantilemiş olsalarda İstanbul’da oynanacak olan PMGC 2023’de Grup Aşaması’na katılmayı garantilediler.

BBL Queens: VCT Game Changers: EMEA Series 3’de grup aşamasını namağlup tamamlarımın üstüne play-off’larda da rakiplerine farklar atarak maçları kazandılar ve EMEA şampiyonu olarak VCT Game Changers Championship: São Paulo’ya kalmayı başardılar.

HOWL Espor: 29 Ekim’de iki ayrı şampiyonluk yaşadılar. Önce VALORANT takımları ile Türkiye 100.Yıl VALORANT Kupası’nda şampiyonluk yaşadılar ardından da PUBG takımları ile Monster 29 Ekim Kupası’nda  şampiyonluk yaşadılar. Lidoma DRIVE-BY #2’de de dördüncü oldular. Sezon boyunca yaptıkları başarılarla da PUBG’de PGC’ye kalmayı başardılar.

FUT Esports: VALORANT’ta Red Bull Home Ground #4: EMEA’da şampiyon oldular. PUBG’de ise PEC: Fall – Grand Finals’da üçüncü olmalarının yanı sıra Lidoma DRIVE-BY #2’de şampiyon oldular ve PGC’ye kalmayı başardılar.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Kasım ayında da devam edecek. Takipte kalın!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir