mix

Call of Duty: Warzone hakkında bilmeniz gereken her şey

Call of Duty’nin yeni oyunu Warzone hakkında bilmeniz gereken önemli bilgileri sizler için derlemeye çalıştık.

Modern Warfare’den sonra çıkış yapacak olan, Call of Duty markasının son oyunu Warzone bugün itibariyle indirilebilir durumda. PS4, Xbox One ve bilgisayar için çıkış yapan oyunu PlayStation Store, Xbox Store veya Battle.net üzerinden alabilirsiniz.

Warzone’un indirme boyutu 80-100 GB arası. Eğer çoktan Modern Warfare’ı almış ve indirmişseniz hem oyuna dört saat önce ulaşabiliyorsunuz hem de indirmeniz gereken boyut 15-20 GB arasına düşüyor.

Peki Oyun Bize Ne Vaat Ediyor?

Oyunun iki modu var. Battle Royale ve Plunder. Diğer Battle Royale oyunlarının aksine Warzone, Verdansk isimli tek bir haritaya sahip. Geliştiriciler birden fazla harita eklemek yerine oldukça büyük tek bir alan tasarlamış ve bu alanda toplamda 150 oyuncu aynı anda oynayabilecek.

Battle Royale modu, kendini benzerlerinden ayırmak için bir dizi yenilik ile birlikte geliyor. Öncelikle oyun sadece loot, yani toplama odaklı değil. Gelecek olan “Cash” sistemi ile birlikte oyun içi ekipmanlar satın alabileceksiniz. Ayrıca ölen takım arkadaşlarınızı yeniden oyuna sokmak için gereken “Revive Token” eşyası için de Cash’e ihtiyacınız olacak.

Peki bu Cash’ler nasıl kazanılacak? Bu da eklenen bir başka özelliğin konusu. Oyunda olacak “Contracs” sistemi ile oyunculara belli başlı görevler verilecek. Bu görevler sonucunda oyuncu hem Cash, hem eşya hem de yetenek puanı kazanabilecek.

Getirilen özelliklerden bir diğeri de oyun içindeki Gulag özelliği. Öldüğünüz zaman, ölen başka bir oyuncuyla karşılaşacağınız, Gulag isimli bir yere ışınlanıyorsunuz. Burada rakibinize üstün gelmeyi başarırsanız oyuna geri dönebilirsiniz. Eğer rakibiniz sizi yenerse takım arkadaşlarınızın sizi Revive Token ile diriltmesini beklemek zorundasınız.

Ayrıca yazının başında bahsettiğimiz Plunder moduna da değinelim. Bu modda kazanmak için oyunda en fazla Cash kazanan kişi olmalısınız. Cash kazanmanın yolları ise diğer oyuncuları katletmek, Cash noktalarına sahip olmak, kontrat yapmak ve belli başlı tedarik kutularını ele geçirmek.

Warzone’da kullanabileceğiniz 5 ayrı araç olacak. Bunların arasında hava araçları da bulunuyor.

Oyun ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Bakalım Call of Duty, çıkardığı bu ücretsiz oyun ile birlikte Battle Royale pazarında söz sahibi olabilecek mi?

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir