Horizon: Zero Dawn, bilgisayarlara çıkışını gerçekleştirdi mix

Horizon: Zero Dawn, bilgisayarlara çıkışını gerçekleştirdi

Guerilla Games’in başarılı açık dünya-aksiyon oyunu Horizon: Zero Dawn, artık bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor.

Kızıl, post apokaliptik kabile okçusunun konsol sınırlaması kalkmış bulunmakta. Türdaşlarından çok daha güzel bir görselliğe sahip olan yapım aynı zamanda başarılı bir hikayeye ve tatmin edici mekaniklere sahip. Far Cry tarzı diyebileceğimiz bir oyun olan Horizon, eğer ki bu tür yapımlardan artık sıkılmadıysanız bu uzun Yaz günlerinde evinizden çıkmamanız için size bir sebep sunabilir.

Diğer bir taraftan bakarsak yapımın şu anki satış fiyatı olan 275 Türk Lirası, cüzdanlarımızı zorlayacak kadar yüksek bir meblağ. Kendisinin Steam’de 77 Türk Lirası fiyat etiketi ile ön siparişe açılıp kısa bir süre sonra 275 Türk Lirası’na yükseltildiğini düşünürsek önümüzdeki indirim dönemlerinde çok daha ucuza alma fırsatımız olabilir. Bu yüzden eğer Horizon: Zero Dawn’ı bilgisayarda oynamak isteyen oyunculardansanız dişinizi biraz sıkmak, cüzdanınızı oldukça rahatlatabilir. Rahatlatmayabilir de. Ben kahin değilim.

Yapımın PC portu hakkında oyun daha çıkmadan önce bir yazı ve bir video hazırlamıştı Rock, Paper, Shotgun. Eğer İngilizce seviyenize güveniyorsanız makaleye şuradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca aynı sitenin, yapımın çıkışı ile birlikte çıkardığı bir inceleme makalesi de var. Aynı İngilizce kuralının geçerli olduğu yazının adresi ise şurada.

Horizon: Zero Dawn, an itibariyle Epic Game Store’dan ve Steam üzerinden erişilebilir durumda. İki platformda da 275 Türk Lirasına satılan oyunun Epic Game Store sayfasına şuradan, Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir