mix

NTT Corporation, Japonya’da 2.1 milyon sterlinlik espor tesisi açıyor

NTT Corporation, yan kuruluşları ile birlikte Japonya’da çeşitli espor etkinliklerinin yapılabileceği bir alan kurma hedefinin olduğunu açıkladı.

NTT Batı ve Doğu Şirketi, NTT Reklamcılık ve NTT Şehircilik ortaklığında yürütülen projeye, partnerleri JSAT ve Taito şirketleri de destek veriyor. Toplamda yaklaşın 300 milyon Japon Yeni toplandı. Nippon Telegraph and Telephone Corporation ve partnerleri işletme detayları hakkında bilgi verdi.

Kuruluşun ismi NTT eSports olacak. Tesisin; espor etkinliklerine ev sahipliği, içerik oluşturmak için stüdyo alanı, espor yeteneklerine çalışabilecekleri alan ve içerik üreticilerine destek amaçlı odalar gibi özellikler barındırıyor. Ayrıca finansman arttıkça geliştirip ekleyecekleri şeyler de artacak. Bu çok yönlü işletme; Japonya’nın başkenti Tokyo’da, Akihabara UDX iş merkezinde açılacak. Temmuz 2020’de hizmete sunulacak tesis, en yeni marka oyuncu bilgisayarları ile donatılacak ve en önemlisi kablosuz 5G internet kullanılacak.

NTT Corporation, kurulacak yeni tesisin yanı sıra şirketler topluluğu başka espor dallarını da yakından takip ettiğini açıkladı. Espora olan ilgiyi arttırmak için Japon espor işletmeleriyle birlikte yenilikçi işler çıkarmak yan hedefleri olduğunu söyledi. İlerideki dönemlerde Fightning Gods 2020 festivali ve Arcade Dövüş şampiyonası gibi etkinliklere sponsorluk yapmak, dahası ev sahipliği yapma gibi amaçlarının olduğunu da ekledi. Bu espor yatırımının, Japonya’da ki oyun sektörünün gelişimine katkı bulunacağı gibi kimi espor takımının da evi olabilir.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir