Oyunların Haritaları Ne Kadar Büyüklükte? mix Oyun

Oyunların Haritaları Ne Kadar Büyüklükte?

Oyuncular genelde oyunları oynarken grafik, mekanik ve sürdürülebilirliğine bakıyor. Bazı oyuncular oyunların haritaları “acaba ne kadar büyüklükte” diye sormamış olabilir. Popüler oyunların haritaları ne kadar büyüklükte sizler için derledik.

Oyunların Haritaları Ne Kadar Büyük?

The Elder Scrolls: Skyrim

the elder scrolls v skyrim
The Elder Scrolls V Skyrim

Bethesda Softworks tarafından piyasaya sürülen serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur.Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarını destekleyen oyun, 11 Kasım 2011’de piyasaya sürülmüştür.Oyuna Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn olmak üzere toplamda 3 ek paket çıkarılmıştır. Skyrim’in ana konusu karakterin, ejderha tanrısı olarak bilinen ve kehanetlerde dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli bir ejderi öldürme çabalarını konu alır. Oyunun haritası 38 km² dir.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan, 2018 aksiyon-macera temalı video oyunudur. Hikâye, 1899’da Batı, Ortabatı ve Güney ABD’nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir. Oyuncu, oyunun başlarında Van der Linde çetesinin bir üyesi olan kanun kaçağı Arthur Morgan’ı oynamaktadır.Kar temalı oyunlar arasında yer alan Red dead redemption bu kış ayında içinizi dondurabilir. Oyunun haritası 75 km² dir.

Grand Theft Auto V

grand theft auto v
Grand Theft Auto V

Oyuncu kitlesi bir hayli fazla olan Gta V Rockstar Games tarafından yayımlanan 2013 tarihli açık uçlu aksiyon-macera tarzı bir video oyunudur.GTA V, Güney Kaliforniya’ya dayanılarak tasarlanmış olan kurgusal San Andreas eyaletinde geçmektedir ve tek oyunculu hikâyesi, üç ana karakterin Michael De Santa, Franklin Clinton ve Trevor Philips soygun yapma çabalarını konu almaktadır. Oyunun haritası 76 km² dir.

The Witcher 3: Wild Hunt

the witcher 3 wild hunt
The Witcher 3:Wild Hunt

Yapımcısı CD Project Red olan üçüncü şahıs nişancı türü aksiyon rol yapma oyunudur. Yayınlandıktan altı hafta sonra 6 milyondan fazla oyun satışı olmuştur. Golden Joystick Awards, The Game Awards,Game Developers Choice Awards , ve SXSW Gaming Awards dahil olmak üzere 250’den fazla site tarafından yılın oyunu seçilmiştir.. The Witcher 19 Mayıs 2015 tarihinde oyuncularla buluşmuştur. Oyunun haritası 136 km² dir.

Minecraft

minecraft
Minecraft

Geliştiricisi Mojang studios tarafından 18 kasım 2011 yılında yayımlanmıştır. Microsoft 2014 yılında 2.5 milyar Dolar karşılığında satın almıştır. Açık dünya oyunu olan Minecraft oyuncuların tasarımını geliştirmektedir.Oyun içerisinde isterseniz yaratıcı (creative) isterseniz hayatta kalma (survival) mod olarak oynanabilir.Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyunun haritası 3.600.000.000 km² dir.

Kar Temalı 5 Oyunu Sizler İçin Derledik Bölüm 2!

Optik
@__opticalus__

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir